Умєров анонсував надходження ще €10 мільйонів від Литви на виробництво українського далекобійного озброєння

Фото: @GitanasNauseda
Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про надходження ще 10 млн євро допомоги від Литви на виробництво сучасного українського далекобійного озброєння.
Про це йдеться на сторінці Умєрова у Фейсбуці, передає Рубрика.
"10 мільйонів євро — саме стільки Міністерство національної оборони Литви спрямувало на виробництво сучасного українського далекобійного озброєння.
Це — результат першого траншу в межах Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного у грудні 2024 року. Ця зброя вже ефективно працює на фронті — посилюючи нашу дальність, точність і міць", – зазначив міністр.
Умєров також поінформував:
"Разом із литовськими партнерами працюємо над наступним етапом — ще 10 мільйонів євро допомоги, які дозволять розширити виробництво й підсилити наші далекобійні можливості ще більше".
За його словами, "це стратегічна інвестиція в силу України, нашу незалежність та безпеку всієї Європи".
Умєров подякував уряду і народу Литви за рішучу підтримку, стратегічне бачення і реальний внесок у перемогу України.
Як повідомлялось, на початку березня Литва інвестувала 20 мільйонів євро у розвиток українського оборонно-промислового комплексу і прагне створити спільне з Україною виробництво зброї.
Що відомо про інвестування в українську оборонну промисловість
Ще ц жовтні минулого року Європа починала змінювати свій підхід щодо підтримки України. Оскільки ЄС не в змозі поставити всю необхідну зброю та боєприпаси, блок переходить до інвестицій у військову промисловість нашої країни.
Ян Лессер, голова брюссельського відділення Німецького фонду Маршала також вважає, що "інвестування в український сектор озброєнь забезпечує більшу гнучкість і дає Україні більше можливостей у короткий термін".
Для розвитку українського ВПК, як пише видання, ЄС використовуватиме гроші, отримані від прибутку із заморожених активів рф на Заході. Також додатково гроші надасть Данія.
Окрім того, 1 березня Україна запропонувала створити спільні підприємства з французькими компаніями, що виробляють озброєння, відповідно до потреб. Запропонували кілька проєктів, які можливо фінансувати за рахунок відсотків від заморожених активів рф.
До того ж міністерство оборони Фінляндії запустило нову програму підтримки України, орієнтовану на замовлення у власного оборонно-промислового комплексу.
Також Україна запропонувала Швеції та Фінляндії підтримати український оборонно-промисловий комплекс за прикладом "данської моделі", тобто шляхом прямого фінансування виробників.