fbpx
Сьогодні
Фото 13:45 14 Кві 2025

Україна на виставці EXPO 2025 в Японії відкрила павільйон "Not For Sale"

English version here

Фото: Посольство України в Японії, Фейсбук / Юлії Свириденко

На Всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці офіційно відкрив свої двері український павільйон "Not For Sale", представивши унікальну концепцію "Магазину, у якому нічого не можна купити".

Про це повідомляє Міністерство економіки України, інформує Рубрика.

Зазначається, що офіційне відкриття відбулось 13 квітня, у день старту самої виставки. На церемонії були присутні:

  • Йошіхіко Окабе,
  • Почесний консул України в Японії,
  • Моріта Кентаро,
  • міністр економіки Японії та інші почесні гості.

Фото: Посольство України в Японії, Фейсбук / Юлії Свириденко

У день відкриття павільйон відвідали близько 5 000 осіб.

"Український павільйон спричинив такий ажіотаж, що організаторам довелося залучати регулювальників руху. Щогодини через наш павільйон проходить до 1500 відвідувачів, а за пів року кількість людей, яка його побачить, за підрахунками організаторів сягне 23 мільйонів. Тому це стратегічна можливість показати світові наші цінності та стійкість", – зазначила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Фото: Посольство України в Японії, Фейсбук / Юлії Свириденко

Замість традиційної експозиції у павільйоні представлено 18 предметів, кожен з яких символізує певну людську цінність:

  • свободу,
  • гідність,
  • стійкість тощо.

Кожен об'єкт має справжній штрих-код, який відвідувачі можуть "зчитати" за допомогою спеціальних магазинних сканерів. Після сканування замість цін на екрані з'являються відеоісторії з України, що показують справжню "ціну" таких понять як право на освіту, свобода вибору, право на медичну допомогу.

Фото: Посольство України в Японії, Фейсбук / Юлії Свириденко

Поруч з головним павільйоном розташована зона "Values-Driven Economy" (Економіка, керована цінностями), де представлені артефакти від українських компаній, які продовжують працювати попри війну.

Серед експонатів:

  • каска від "ДТЕК", чиї працівники відновлюють електропостачання для мільйонів людей під постійними російськими обстрілами;
  • прострілена сирена Ajax, яка попри пошкодження продовжує працювати і захищати;
  • колба нафти від "Укрнафта",
  • а також експонати від агрохолдингу "Астарта", виробника та дистриб'ютора товарів для дому та особистої гігієни корпорації "Біосфера" та лідера інклюзивних реформ у фінансовому секторі України Ощадбанку.

Фото: Посольство України в Японії, Фейсбук / Юлії Свириденко

Крім того, 15 квітня Україна проведе серію панельних дискусій у павільйоні Великої Британії, присвячених ролі цінностей в економіці та важливості культурної й економічної стійкості.

Участь України стала можливою завдяки підтримці уряду Японії, який надав безкоштовний простір на період виставки, а також Програми розвитку ООН в Україні, Укрзалізниці та Caparol.

Фото: Посольство України в Японії, Фейсбук / Юлії Свириденко

Довідка

EXPO — це всесвітня виставка, що проводиться кожні п'ять років як глобальна платформа для демонстрації інновацій, технологічних досягнень та культурного обміну. 13 квітня в Осаці (Японія), розпочнеться EXPO 2025, яка триватиме до 13 жовтня

Всесвітня виставка EXPO 2025 триватиме з 13 квітня по 13 жовтня 2025 року, присвячена темі "Designing Future Society for Our Lives" (Створення суспільства майбутнього для нашого життя).

У виставці братимуть участь 161 країна та 25 міжнародних організацій. росію не було допущено до участі.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та Голова Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в Україні Хідекі Мацунага підписали Грантову угоду, яка дає можливість офіційно розпочати реалізацію четвертої фази Програми екстреного відновлення України.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: