Оновлений застосунок "Повітряна тривога" попереджатиме про небезпеку у конкретному регіоні: як працює це рішення
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат анонсував, що оновлений застосунок "Повітряна тривога" передаватиме попередження про підвищену небезпеку у конкретному регіоні.
Про це він сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини", повідомляє Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, застосунок "Повітряна тривога" запустили в Україні у березні 2022 року.
Його завантажили вже понад 26 млн разів та активно використовують понад 6 млн користувачів. Завдяки додатку можна отримати попередження про ракетні удари, артилерійські обстріли, вуличні бої, радіаційну, хімічну загрози, стихійні лиха та важливі сповіщення від ОВА та Цивільного захисту України.
Нещодавно для кожного типу тривоги в застосунку створили унікальні сповіщення. Окрім звукових звісток, "Повітряна тривога" також надсилає текстові повідомлення з рекомендаціями дій.
Проте попереджень про небезпеку у конкретному регіоні у застосунку не було.
Яке рішення?
Тому оновлений застосунок "Повітряна тривога" передаватиме попередження про підвищену небезпеку у конкретному регіоні.
Як це працює?
"Фахівцями Повітряних сил разом з розробниками додатку "Повітряна тривога" вдалось розробити алгоритм, який дозволить отримувати інформацію щодо регіону, де ви перебуваєте. Тобто ви забиваєте в додаток свій регіон – і у вас з'являється додаткова інформація щодо підвищеної тривоги, коли входить у повітряний простір певний об'єкт", – сказав Ігнат.
За його словами, у новій версії застосунку під час тривоги буде надходити додаткове сповіщення про наближення ракети чи безпілотника. Утім, не слід розраховувати на це як на панацею, бо якщо летить балістична ракета, така інформація не завжди завчасно може з'явитись у застосунку, застеріг Ігнат.
Інформацію про всі види небезпеки передають чергові цивільного захисту в обласних військових адміністраціях, розповів речник ПС.
Він зазначив, що розробники застосунку також додали можливість налаштування гучності сповіщення про підвищену небезпеку.
"Інформацію про всі види небезпеки передають відповідальні чергові Цивільного Захисту в військових обласних адміністраціях України. Координацію тривог забезпечують чергові ДСНС", — також зазначили в компанії Ajax Systems.
Щоб отримувати додаткові сповіщення про загрозу, потрібно встановити застосунок "Повітряна тривога" версії 6.0, що вже доступна для користувачів iOS та Android.
Окрім цього, розробники випустили окремий застосунок-віджет "Мапа тривог", який можна додати на екран телефона для зручного моніторингу безпекової ситуації. Він доступний за посиланнями для користувачів iOS та Android.
Щоб отримувати додаткові сповіщення про загрозу, користувачам необхідно оновити застосунок.
Нагадаємо, що під час обстрілу Києва 1 червня 2023 року, троє людей, зокрема дитина, загинули після того, як не змогли потрапити в укриття, оскільки воно було закрите.
Після цього трагічного випадку в Україні провели масштабну перевірку стану бомбосховищ по всій країні. Результати були невтішними. Через це президент Володимир Зеленський доручив посилити кримінальну відповідальність за неналежне утримання укриттів та ненадання до них доступу.
Окрім того, траплялися непоодинокі випадки, коли не пускали в укриття з тваринами. Так, під час однієї з повітряних тривог у Святошинському районі столиці дітям не дозволили пройти до укриття через те, що вони були з собакою.