У Галицькому нацпарку після 15-річної перерви загніздилися червонокнижні косарі

На Прикарпатті у Галицький НПП після 15 років на гніздування повернулись червонокнижні косарі білі. Науковці виявили понад чотири гнізда цих птахів.
Про це у Фейсбуці повідомляє Галицький національний природний парк, пише Рубрика.
Вперше на території нацпарку рідкісних птахів виявив у 2010 році науковий співробітник Володимир Бучко. На заломах очерету він знайшов гнізда двох пар цих рідкісних птахів з трьома пташенятами. Відтоді косарів на гніздуванні не реєстрували.
«У Галицькому НПП вперше гніздування косарів виявив Володимир Бучко у 2010 році. … Відтоді косарів на гніздуванні не реєстрували. Але після п'ятнадцятирічної паузи ці прекрасні птахи вирішили знову виводити на Опіллі своє потомство. 13 квітня 2025 року нами виявлено в заростях очерету більше чотирьох гнізд цих рідкісних пернатих», – йдеться у повідомленні Галицького НПП.
Зазначається, що птахи поводять себе дуже обережно і не видають свого місця гніздування.
В Україні зазвичай косар гніздиться уздовж Чорноморського узбережжя, відомі також випадки гніздування в Тернопільській області, а також у Кіровоградській, Дніпропетровській, Черкаській, Львівській та інших областях.
Косар занесений до Червоної книги України (вразливий вид). В Україні оселяється на прісних і солонуватих водоймах, де гніздиться колоніями. Це гніздовий, перелітний (раніше лише залітний) вид. Весняна міграція триває, вірогідно, у квітні, осіння – протягом вересня.

Одарка повернулася з іншим птахом, а не з Грицьком: вчені повідомили про зміни у зірковій парі лелек з Полтавщини

Притулок для птахів у Межигір'ї продовжить роботу: у чому полягає рішення

Рідкісне явище: на Волині помітили журавлів у зимовому небі