fbpx
Сьогодні
16:18 28 Лют 2024

Придністров'я звернулося до рф з проханням про захист через "посилення тиску Молдови"

English version here

Фото: newsmaker

Місцеві депутати невизнаного Придністров'я звернулися до Ради федерації та Державної думи Росії з проханням реалізувати заходи щодо захисту самопроголошеної республіки в умовах «посилення тиску Молдови».

Таке рішення ухвалили місцеві депутати Придністров'я на з'їзді 28 лютого, передає Рубрика, посилаючись на NewsMaker.

Також місцеві депутати звернулися до ОБСЄ, СНД, Європейського парламенту, міжнародного комітету Червоного Хреста та до генсека ООН із закликом «вплинути на керівництво Молдови для повернення до адекватного діалогу та припинити порушення прав і свобод мешканців Придністров'я».

У заяві місцеві депутати наголосили, що Молдова нібито розв'язала проти невизнаного Придністров'я «економічну війну», а також звинуватили Кишинів у тому, що він нібито навмисно блокує переговори з Тирасполем.

Водночас перед з'їздом депутатів Придністров'я речник уряду Молдови Даніел Воде заявляв, що цей захід не несе небезпеки ескалації та дестабілізації ситуації в даному регіоні.

«Я сказав дуже чітко, що немає небезпек ескалації та дестабілізації ситуації в цьому регіоні нашої країни. Це чергова кампанія, яка намагається створити істерику в суспільстві навколо цієї так званої події в Тирасполі. Це подія, спланована тими, хто знаходиться на лівому березі Дністра, та Кремлем», – наголосив Даніел Воде.

Він додав, що Кишинів не бачить «небезпеки дестабілізації».

«Ми уважно стежимо і повторюємо, що цей регіон теж хоче миру та безпеки. А те, що відбувається в Тирасполі, це пропагандистська подія, прийом, який не заслуговує на прямі трансляції іноземних журналістів або напружених заголовків у новинних бюлетенях», – заявив Воде.

Як пише NewsMaker, з початку 2024 року Кишинів скасував митні пільги для придністровських підприємців. Це викликало гостру реакцію Тирасполя. «Влада» регіону організовувала в Тирасполі протести проти дій Кишинева.

Як повідомлялося, 28 лютого у Тирасполі відбувся «З'їзд депутатів усіх рівнів». У ньому взяли участь депутати місцевого законодавчого органу та місцеві районні, міські та сільські депутати, депутати першого скликання місцевого законодавчого органу, представники місцевого виконавчого органу та лідер невизнаного Придністров'я Вадим Красносільський.

Це сьомий такий з'їзд. Минулий проходив у 2006 році, тоді місцеві депутати ухвалили рішення про проведення референдуму щодо приєднання до Росії. У тому ж році такий референдум відбувся і на ньому понад 90% учасників проголосували за входження невизнаної ПМР до складу Росії.

Міжнародна спільнота та Кишинів результати референдуму не визнали.

Що відомо про Придністров'я

Придністров'я — це регіон уздовж лівого берега річки Дністер. Історичного його заселяли переважно українці (русини) та молдовани (волохи). Румунська назва регіону — Трансністрія, тобто Задністря.

Регіон входив до складу різних держав, як-от Золота Орда, Велике князівство Литовське, Річ Посполита, Кримське Ханство чи Гетьманщина. З XVIII століття Придністров'я захопила російська імперія. У першій половині XX століття регіон входив був у складі УНР та УСРР, а потім радянська влада передала його до радянської Молдови.

У 1990-ті між сепаратистами та російськими військовими з одного боку та молдовськими військами з іншого відбувся збройний конфлікт, що завершився фактичною перемогою сепаратистів за участі російської армії. Після цього Молдова втратила контроль над регіоном.

Так утворилася самопроголошена "Придністровська Молдавська Республіка". Її не визнає жодна країна-член ООН, лише кілька держав із невизнаним сепаратистським статусом — "Абхазія" та "Південна Осетія".

Столицею цієї "республіки" є місто Тирасполь, а офіційними мовами — російська, румунська (яку в "ПМР" молдовською та вживають у кириличному варіанті) та українська.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: