fbpx
Сьогодні
22:42 27 Лют 2024

Наслідки бездіяльності жахливі: Байден зустрівся з представниками Конгресу щодо допомоги Україні

Фото: Wade Vandervort

Президент США Джо Байден зустрівся із лідерами Конгресу США щодо питання допомоги Україні і наголосив, що бездіяльність Конгресу спричинила жахливі наслідки.

Про це повідомляє CNN, пише Рубрика.

На зустрічі були присутні спікер Палати представників – республіканець Майк Джонсон, сенатор-республіканець та лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл, сенатор-демократ та лідер більшості в Сенаті Чак Шумер, конгресмен-демократ та лідер меншості в Конгресі Хакім Джеффріс, а також віцепрезидентка США Камала Гарріс.

"Я думаю, що наслідки щоденної бездіяльності в Україні жахливі. Я розмовляв з деякими нашими партнерами з G7… вони дуже стурбовані", – сказав Байден.

Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер назвав зустріч у Білому домі "однією з найнапруженіших", яку він коли-небудь переживав, пояснивши інтенсивність відчуттям "терміновості".

Шумер сказав, що "дав зрозуміти, наскільки це важливо для Сполучених Штатів".

"Ми не могли дозволити собі чекати місяць, два або три місяці. Тому що ми, швидше за все, програємо війну", — сказав він.

Це відбувається на тлі тиску на спікера Палати представників США Майка Джонсона, щоб той поставив на голосування допомогу Україні. Шумер висловив розчарування тим, що Джонсон прив'язує пакет допомоги до південного кордону США, заявивши, що демократи "мають жорсткий план безпечного кордону".

Він заявив журналістам у Білому домі у вівторок, що, на його думку, Конгрес "спершу має подбати про потреби Америки", перш ніж розглядати питання іноземної допомоги, включно з конкретною ситуацією на кордоні.

Шумер також сказав, що група обговорювала, як нездатність підтримати Україну може розколоти НАТО і відвернути союзників від лідерства США.

"Лідери Північної Кореї та Ірану сміливо зможуть думати, що Сполучені Штати — це м'яка, жирна країна, яка заблукала й скористається перевагою", — додав Шумер.

Як повідомила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, на зустрічі Байден чітко дав зрозуміти, що Конгрес повинен вжити швидких заходів для фінансування уряду і запобігання його шатдауну.

"Шатдаун уряду завдасть непотрібної шкоди працьовитим сім'ям, нашій економіці, і наш єдиний шлях вперед лежить через двопартійні законопроєкти, вільні від екстремістських політик", — сказала вона.

Президент США також наголосив на нагальній потребі Конгресу підтримати Україну, яка захищається від жорстокого російського вторгнення. За його словами, за останні тижні Україна втратила позиції на полі бою, а через бездіяльність Конгресу змушена обмежувати боєприпаси та постачання.

"Двопартійний закон про безпекове виділення коштів (пакет допомоги, — ред.) пройшов у Сенаті з переважною двопартійною підтримкою: 72 проти 29. І пройде в Палаті представників, якщо його винесуть на голосування. Він дозволить озброїти Україну, інвестувати в американську оборонно-промислову базу, допомогти Ізраїлю захистити себе від ХАМАСу та надати гуманітарну допомогу людям, які постраждали від конфліктів по всьому світу, включаючи палестинське цивільне населення", — зазначила Жан-П'єр.

За її словами, Байден закликав Палату представників підтримати національну безпеку США і ухвалити закон (про пакет допомоги, — ред.), а також вказав "на жахливі наслідки", якщо вони не діятимуть.

Що відомо про розгляд законопроєкту надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайвані

Нагадаємо, 9 лютого стало відомо, що Сенат США проголосував за продовження розгляду питання з виділенням фінансування для України, Ізраїлю та союзників у Індо-Тихоокеанському регіоні у вихідні. За це проголосували 64 сенатори, проти виступили 19.

До того ж 13 лютого стало відомо, що сенатори Сполучених Штатів ухвалили клопотання про припинення дебатів щодо законопроєкту про виділення допомоги Україні та Ізраїлю та Тайваню.

Варто додати, що спікер Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки республіканець Майк Джонсон розкритикував законопроєкт Сенату США про допомогу Україні та Ізраїлю за відсутність заходів, які могли б зупинити рекордний потік мігрантів через кордон США та Мексики.

Однак пізніше 13 лютого, Сенат США схвалив законопроєкт з допомогою Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів. Зокрема, для України передбачено понад 60 млрд доларів.

Проте Палата представників США пішла на перерву до 28 лютого, таким чином відклавши розгляд допомоги для України.

Своєю чергою президент США Джо Байден вирішив зустрітися 27 лютого, з чотирма лідерами Конгресу для обговорення, зокрема, надання допомоги Україні.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: