Країни G7 блокуватимуть заморожені російські активи до кінця війни
Країни Групи семи (G7) 24 лютого оприлюднили заяву, в якій підтвердили, що триматимуть замороженими активи Росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни РФ проти України.
Як передає Рубрика, текст відповідної заяви G7 був розміщений на сайті Європейської ради.
«Ми підтверджуємо, що, відповідно до наших правових систем, суверенні активи Росії у наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими доти, доки росія не сплатить збитки, завдані нею Україні», – йдеться у заяві.
У документі назвали неправильним той факт, що Росія вирішує, чи буде вона відшкодовувати збитки, завдані Україні, і коли саме буде це робити.
Окрім цього, підписанти заяви привітали рішення ЄС ухвалити механізм зберігання надприбутків від доходів із російських активів та заохочують «до подальших кроків, щоб дозволити їх використання відповідно до чинних договірних зобов'язань і чинного законодавства».
2 years ago Kremlin brought back war to Europe.
Russia's aggression is an existential threat to the security & stability of the world.
Ukraine's resistance – along with our @G7 unity – shows that the Kremlin cannot win the war.
Our determination to support Ukraine will not waver.… pic.twitter.com/z71bA4hfPp— Charles Michel (@CharlesMichel) February 24, 2024
Президент Європейської Ради Шарль Мішель відреагував на оприлюднену заяву Групи семи запевнивши Україну у непохитній підтримці.
«Два роки тому Кремль повернув війну в Європу. Агресія Росії є екзистенційною загрозою безпеці та стабільності світу. Опір України – разом із єдністю Групи семи – показує, що Кремль не може виграти війну. Наша рішучість у підтримці України не похитнеться», – написав Мішель.
Нагадаємо, що партнери України поспішають узгодити план конфіскації 300 мільярдів доларів заморожених російських активів. На даний час США запропонували робочим групам "Групи семи" вивчити шляхи, як це зробити.
Що відомо про конфіскацію російських активів
Як відомо, СБУ впродовж 2022-2023 років і станом на початок серпня арештували активи російських бізнесменів, які фінансують війну, на майже 190 мільярдів гривень.
До того ж, активи російських олігархів арештовують за кордоном:
- Велика Британія з часу повномасштабного вторгнення рф в Україну і станом на середину червня цього року заморозила понад 18 мільярдів фунтів стерлінгів (23 мільярди доларів) активів і ввела санкції проти понад 1550 росіян.
- А в Чехії заморозили активи російського олігарха Володимира Євтушенкова, наближеного до президента рф володимира путіна.
- Польща також запропонувала віддати заморожені активи рф Україні та країнам ЄС.
- У Німеччині вдалося заблокувати російські активи на суму понад 4 мільярди євро.
- В ЄС вивчають процедуру конфіскації 200 млрд євро заморожених активів російського Центрального банку. Свої пропозиції також розробляє Єврокомісія.
- Бельгія створила спеціальний фонд для підтримки України обсягом 1,7 млрд євро, який наповнюють з оподаткування заморожених в країні російських активівю
- У липні Італія повідомила, що після вторгнення російської федерації в Україну минулого року заморозила активи російських олігархів на суму близько 2 мільярдів євро.
- Посли Європейського Союзу 29 січня досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні.