Почався виступ Зеленського на Мюнхенській конференції: трансляція
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2024/02/64676648542cdfa2a523598d61cc3fbd_1706977091_extra_large-840x441.png)
Фото: Офіс Президента
17 лютого Президент України Володимир Зеленський розпочав свій виступ на Мюнхенській безпековій конференції.
Рубрика нижче публікує трансляцію виступу глави держави.
Варто нагадати, що Зеленський у 2022 році особисто виступав на Мюнхенській конференції напередодні повномасштабного російського вторгнення.
Він тоді запитав учасників наступне:
- Як так вийшло, що у 21 столітті в Європі знову йде війна і гинуть люди?
- Чому вона триває довше Другої світової?
- І як ми дійшли до найбільшої кризи безпеки з часів "холодної війни"?.
Ці питання залишаються актуальними й досі.
Також глава держави тоді повідомив, що біля кордонів України стоїть 150 тисяч російських солдатів.
"Україна – хоче миру. Європа – хоче миру. Світ каже, що не хоче воювати, а Росія, що не хоче воювати. Хтось із нас – бреше", – сказав Зеленський.
Тобто буквально за кілька днів до початку великої війни на цій конференції він попереджав європейську спільноту і закликав до реакції на дії російського диктатора Володимира Путіна.
"Щоб дійсно допомогти Україні, не треба постійно говорити тільки про дати ймовірного вторгнення, український народ буде захищати свою землю і 16 лютого, і 1 березня, і 31 грудня", – заявив тоді Зеленський.
2023 рік
У 2023 році президент України також виступав на Мюнхенській конференції, але вже у форматі офлайн
Тоді він закликав "перемогти путінів по всьому світу". Також у своєму виступі Зеленський порівняв війну росії проти України з історією про Давида і Голіафа і подякував усім партнерам, які надають Україні зброю та фінансову підтримку, порівнявши це із "пращею Давида".
Глава держави наголосив, що швидкість у прийнятті рішень відіграватиме найважливішу роль у перемозі над росією, а також акцентував, що немає альтернативи перемоги України, України в ЄС та НАТО.
Він додав, що поки Захід та Україна домовляються, росія співпрацює з Іраном, пристосовується до санкцій та придумує, як "задушити ще Молдову". Відтак український президент наголошує, що діяльність росії може призвести до ескалації в низці інших регіонів.
"Справа не лише в Україні. Справа в тому, що Голіаф повинен програти. Жодної альтернативи цьому немає! Бо Кремль здатен зламати безпеку у мир усіх, хто представлений зараз тут, у Мюнхені. Зволікання світу — це ресурс, від якого живиться путінська диктатура. Так було роками", — пояснив Зеленський.
Що відомо про Мюнхенську конференцію-2024
Мюнхенська конференція з безпеки – це щорічна міжнародна конференція, яка проводиться в Мюнхені (Німеччина) кожного лютого з 1963 року. На зустрічі політики, військові й представники бізнесу, неурядові організації та експерти з питань безпеки обговорюють актуальні питання у сфері безпеки, поза дипломатичними й протокольними вимогами.
Цього року ювілейна (минуло рівно 60 років з першого подібного заходу в Мюнхені) Мюнхенська безпекова конференція стартувала 16 лютого та триватиме до 18 лютого, в ній беруть участь понад 50 лідерів країн та 100 міністрів.
На порядку денному – світова безпекова криза, збройні конфлікти, проблеми міграції, клімат, розвиток новітніх технологій. А допомога Україні є однією з головних тем.
Зазначимо, що вперше на MSC будуть широко представлені країни Глобального Півдня. А от уряди Росії й Ірану не запрошені.
На заході очно бере участь і президент Володимир Зеленський. Він відвідує конференцію в рамках своєї поїздки до Німеччини та Франції, з якими підписав угоди про гарантії безпеки для України.
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2023/05/Zelenskyj-zustrivsya-z-Makronom-150x85.jpeg)
Президенти Зеленський та Макрон підписали угоду про гарантії безпеки для України
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2024/02/Zelenskyj-SHults-150x85.jpeg)
Підписана угода про гарантії безпеки між Україною та Німеччиною стала найпотужнішим документом, - Зеленський
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2024/02/povernuty-ukrayinskyh-ditej-e1708001601494-150x85.jpg)
Повернути українських дітей додому: чим важлива нова резолюція ПАРЄ
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2018/06/4DE00C0F-4A78-4999-8480-91973927C9B4_cx0_cy10_cw0_w1023_r1_s-150x85-c-1.jpg)