fbpx
Сьогодні
11:52 15 Лют 2024

13-й пакет санкцій Євросоюзу проти росії був заблокований Угорщиною, - FT

Фото: AP / Ronald Zak

Затвердження 13-го пакету санкцій Європейського Союзу проти російської федерації заблокувала Угорщина

Про це повідомили Financial Times неназвані офіційні особи.

Як зазначили у виданні, за даними джерел, на вчорашньому засіданні послів ЄС Угорщина була єдиною країною, яка не підтримала 13-й пакет санкцій. Він був спрямований проти майже 200 осіб та організацій з росії, Китаю та інших країн, які, як вважається, допомагають Москві у військових діях.

Один із посадовців розповів, що Угорщина не погодилась із новими санкціями через наявність у списку китайських компаній.

Інший урядовець, поінформований про перемовини, дипломатично схарактеризував їх як "дуже плідний обмін думками", делікатно деталізувавши блокування з боку Угорщини.

Він зауважив, що угорський посол "попросив трохи більше часу для аналізу змісту пропозицій".

Речник посла Угорщини в ЄС не відповів на прохання про коментар.

Джерела видання зазначають, що дискусії триватимуть, і, ймовірно, міністри країн-членів порушать це питання на засіданні наступного тижня.

Прихильники пакета санкцій сподіваються досягти згоди до наступної середи, щоб встигнути до 24 лютого.

Варто нагадати, що  3-ий пакет санкцій ЄС проти росії має бути ухвалений міністрами закордонних справ ЄС у Брюсселі 19 лютого, але його вміст ще може змінитись.

За даними ЗМІ, у ньому також можуть бути санкції проти Північної Кореї за надання росії ракет, які вона використовує проти України.

Що відомо про 13-1 пакет санкцій проти росії

Європейський Союз планує запровадити ембарго проти російського алюмінію у межах 13-го пакету санкцій.

Найбільша проблема полягає в тому, що Євросоюзу все важче знаходити великі цілі для запровадження санкцій, зазначає видання.

Тому в рамках 13-го пакету санкцій Євросоюз планує зосередити свою увагу не на російському експорті, а на російському імпорті.

Країни ЄС хочуть створити додаткові перешкоди для придбання росією компонентів, які вона не вміє виробляти сама і які їй потрібні для високотехнологічної зброї, таких як керовані ракети.

Нагадаємо, у Європейському Союзі з 1 січня набрала чинності повна заборона на прямий імпорт з росії до ЄС непромислових природних і синтетичних алмазів, а також ювелірних прикрас із діамантами.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: