У МОН пояснили, що передбачає об’єднання українських вишів

В Україні за останні 15 років кількість студентів скоротилася майже вдвічі, тому мережу закладів вищої освіти хочуть зменшити шляхом об'єднання.

Що передбачає модернізація мережі вишів і які має переваги, розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий, інформує Рубрика.

За його словами, у 2009 році в Україні діяло 350 закладів вищої освіти, де в середньому здобували освіту по 6 700 студентів.

Наразі кількість ЗВО зменшилася до 300, а середня кількість студентів становить приблизно 400 людей, каже міністр.

"Кількість вступників щороку зменшується і, на жаль, ця тенденція триватиме. Основна причина – депопуляція. Також свою роль відіграє війна", – каже Оксен Лісовий.

За його словами, в результаті об'єднання заклади освіти, що приєднаються до інших вишів, матимуть переваги:

  • більші можливості для розвитку науково-освітнього потенціалу;
  • доступ до інвестицій програми Світового банку в навчально-науковому й лабораторному обладнанні для цільових потреб інституту чи факультету;
  • можливість сконцентрувати ресурси на підготовці конкурентоздатних фахівців для конкретної галузі.

"Заклади, які приєднуються до більших ЗВО, зберігають певний ступінь автономності, трансформуючись в окремі інститути чи факультети. Наукові школи отримують додаткові можливості для розвитку, "не розчиняючись" у виші, до якого приєднуються", – повідомив Оксен Лісовий.

Він додав, що на навчання студентів реорганізація закладів освіти не вплине. Зміни стосуватимуться лише майбутніх вступників.

Як раніше повідомлялось, Міністерство освіти та науки розробило законопроєкт, у якому розглядає можливість зменшення кількості вищих навчальних закладів в Україні.

Згідно з документом, в Україні, зокрема, мають розмежувати заклади фахової передвищої освіти (коледжі) від закладів вищої освіти.

"Територіально відокремлені структурні підрозділи мають або бути приєднані до інших закладів освіти, або стати незалежними закладами вищої освіти. Так ми впорядкуємо нашу мережу. Це копіткий процес, що передбачає багато дискусій на місцях. Але всі мають розуміти, що це на краще, на благо об'єднаного закладу", підкреслив заступник очільника МОН.

Нагадаємо, що за словами очільника МОН Оксена Лісового, діти можуть вчитися до дев'ятого класу, а після його закінчення йдуть:

  • або в академічний ліцей,
  • або в професійний коледж.

Там вони будуть вчитися ще три роки.

  • З професійного коледжу вони виходитимуть з професією прямо на ринок праці,
  • з академічного ліцею йдуть далі у заклад вищої освіти.

Як писала Рубрика, студентам, які навчаються в українських вищих навчальних закладах та на сьогодні через війну виїхали за кордон, не платитимуть стипендії. Завдяки цьому буде можливість зекономити кошти для збільшення виплат студентам, які залишились в Україні.

Також ми писали, що в поточному році на абітурієнтів чекають важливі нововведення. Рада ухвалила закон про зміни в системі освіти України, які стосуються правил НМТ і ДПА.

Свіжі дописи

  • Новини

Переосмислення міського простору: театр “Нафта” створив виставу-аудіосеріал в Харківському метро

Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Кабмін змінив умови для бронювання від мобілізації: що відомо

Уряд змінив умови, за яких підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації. А з 1 грудня… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Видатки на ветеранську політику хочуть встановити на рівні 10,7 млрд гривень

У 2025 році видатки на ветеранську політику пропонується встановити на рівні 10,7 млрд гривень. Як… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

росіяни на кордоні з Чернігівщиною встановили триколор та збрехали про захід в Грем’яч, – ОК “Північ”

У Чернігівській області помітили російський триколор, який встановлений неподалік кордону на зруйнованому мосту через річку… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Військовий розповів, як вдається визначати окупантів, які переодягаються у форму ЗСУ

На фронті російські війська взяли за тактику переодягатися у форму Збройних сил України. Проте українські… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Чи варто поєднувати грудне молоко та дитячу суміш: переваги і недоліки

Існує безліч причин, через які жінки обирають змішане вигодовування. Коли воно необхідне, як його правильно… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.