fbpx
Сьогодні
11:58 06 Гру 2023

Рішення для відбудови: Греція планує відкрити в Одесі спеціальний офіс із питань відновлення регіону

English version here

Фото: Урядовий портал

Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов та спеціальний уповноважений Міністерства закордонних справ Грецької Республіки з питань України посол Спиридон Ламбрідіс обговорили співпрацю між країнами, зокрема ймовірність відкриття спеціального офісу із питань відбудови Одеської області.

Як передає Урядовий портал, пише Рубрика.

У чому проблема?

Російська армія постійно обстрілює портову та агро інфраструктуру Одещини. Загалом же з початку війни ворог цілив по цивільним об'єктам, потім у зимовий період минулоріч перейшов до знищення енергетичних об'єктів. Через нищівні атаки росіян зруйновані зерносховища, підприємства, будинки мирних мешканців.

Тільки за останні 5 місяців росія пошкодила понад 90 пам'яток архітектури в Одесі.

На сьогодні ж ці обстріли є частиною більше економічної, ніж військової стратегії росії, адже окупанти також є великим постачальником зерна у світі та вбачають в Україні великого конкурента.

"У такий спосіб вони намагаються одразу кілька бонусів отримати: один з них — це усунути нас з ринку, на якому ми їм заважаємо. Ну і другий — це банальний шантаж, банальний тероризм і спроба використовувати вчергове, як вони завжди це робили, голод як інструмент світової геополітики", вважає речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Для відновлення Одеського регіону потрібні дуже великі кошти.

Яке рішення?

Україна зацікавлена у подальшому посиленні політичного діалогу з Грецькою Республікою, яка є важливим партнером України в Європі.

"Сьогодні вкрай актуальним є відновлення діяльності Міжурядової Спільної українсько-грецької Робочої Групи з економічного, промислового, технічного та наукового співробітництва, українську частину якої я очолюю.

Важливо, що ми вже погодили дату проведення наступного засідання та розпочали процес підготовки. Наразі ми очікуємо на пропозиції грецької сторони до проєкту Порядку денного.

Переконаний, що це засідання стане поштовхом для активізації економічного співробітництва між нашими країнами", – зауважив на початку зустрічі Немчінов.

Як це працює?

Зазначають, що сторони обговорили особливу роль міста Одеса в історії Грецької Республіки та готовність грецькою стороною долучитися до відбудови пам'яток архітектури та історичного центру Одеси, що постраждали під час російської агресії.

Своєю чергою Ламбрідіс наголосив, що Греція має намір відкрити в Одесі спеціальний офіс із питань відбудови Одещини.

Окрім цього він анонсував проведення 15 лютого 2024 року в Афінах міжнародної конференції щодо відновлення України із залученням грецького бізнесу.

Греція та Україна відбудова Одещини

Фото: Урядовий портал

Ключовими питаннями, які планується розглянути під час конференції, є:

  • підготовка плану відбудови України – аспекти планування та фінансування проектів відновлення за участі європейських агентств та українського уряду;
  • інституційний механізм для бізнесу – презентація механізму для ділових кіл, що будуть залучені до проектів відбудови, за участі експертів українського уряду та представників бізнесу, який мають регіональний досвід з відновлення;
  • можливості співробітництва в окремих галузях – презентація таких секторів як будівництво, транспорт, логістика, енергетика, технології, IT, консалтинг, охорона здоров'я за участі представників грецьких та українських торгово-промислових організацій.

Своєю чергою Немчінов підкреслив важливість для України розвитку торговельно-економічного співробітництва між двома країнами, яке має величезний потенціал, зокрема у сфері:

  • будівництва,
  • альтернативної енергетики,
  • розширенні логістичних зав'язків.

Особливий наголос було зроблено на подальшому розвитку співпраці у сфері транспорту, особливо з урахуванням великого потенціалу морських транспортних потужностей грецьких судноплавних компаній.

Як повідомлялося, у 2022 році обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Грецією збільшився на 24,3% і склав 954,8 млн дол., а за 9 місяців 2023 року товарообіг між двома країнами збільшився на 59,4% і склав 1025,7 млн дол.

Нагадаємо, що перші 18 місяців повномасштабної війни росії в Україні могли спричинити до 150 мільйонів тонн CO2e додаткових викидів парникових газів. Це більше, ніж річні викиди індустріалізованої країни,  як-от Бельгія. Загальні кліматичні збитки, які спричинила та має компенсувати рф, оцінюються у $9.6 млрд.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: