В Україні створили спецструктуру для інтеграції винищувачів F-16: деталі
На конференції в Копенгагені перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк представив концепцію "Офісу-61".
Про це він повідомив у Фейсбуці, інформує Рубрика.
"Прийняв участь у конференції за участю західних партнерів у Копенгагені (Данія), де представив концепцію "Офісу-61" – спеціально створеної при Міністерстві оборони України структури, основною метою якої є організація всебічного забезпечення неперервного процесу інтеграції багатоцільового літака F-16 у загальну систему Сил оборони України", – розповів він.
Передбачено, що програма матиме два етапи розгортання:
- "швидкий трек", розрахований до кінця 2024 року,
- та масштабування.
Серед країн-партнерів дехто вважає, що F-16 не змінить хід війни: у Повітряних Силах заперечили
Основними напрямами роботи "Офісу-61" стануть:
- підтримка й розвиток інфраструктури аеродромів (авіаційних баз);
- всебічний захист аеродромної інфраструктури включно із системою протиповітряної оборони;
- відбір і навчання льотного складу й іншого авіаційного персоналу;
- підтримка життєвого циклу літаків і логістичний супровід;
- міжнародна комунікація й інші юридичні, фінансові, безпекові та адміністративні функції.
"Розвиток спроможностей тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ, а разом із цим і переозброєння авіаційних бригад, – один із наших ключових пріоритетів", – підкреслив Павлюк.
Він наголосив, що станом на листопад поточного року за сприяння іноземних експертів в Україні триває оцінка аеродромів для багатоцільових винищувачів, а перші українські льотчики й інженери продовжують навчання на F-16, розпочате в серпні.
Що відомо про винищувачі F-16 для України
Нагадаємо, що США схвалили передачу Україні винищувачів F-16 з Данії та Нідерландів. Радник президента Штатів з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Україна отримає літаки після завершення навчання пілотів.
У Нідерландах та Данії 20 серпня було досягнуто домовленості про передачу Україні літаків F-16 після навчання українських пілотів.
Зокрема, Україна отримає від Нідерландів 42 американських винищувачів F-16, а від Данії – 19 літаків. 15 вересня Бельгія приєдналася до навчання українських пілотів на F-16.
Окрім того, у 2024 році Нідерланди планують передати Україні першу партію F-16.
Також, 7 листопада президент Зеленський повідомив, що перші п'ять F-16 для навчання пілотів з України, які раніше відправили Нідерланди, вже прибули до навчального центру Румунії.
А міністр оборони Румунії Анджел Тилвар заявив 13 листопада, що відкрили Європейський навчальний центр винищувачів F-16 на військово-повітряній базі Фетешті, де пройдуть навчання пілотів із України.
За даними Пентагону, у США розпочалася підготовка українських пілотів до польотів на винищувачах F-16.