Міноборони України тестує дві моделі жіночих бронежилетів: у чому рішення
Міністерство оборони України тестує дві моделі жіночих бронежилетів із спеціальними вставками, які враховують особливості будови тіла.
Про це пише Рубрика з посиланням на сайт Міністерства оборони України.
У чому проблема?
Ще з 2014 року жінки брали активну участь у бойових діях на Сході.
На даний час українські жінки в строю захищають державу так само, як і чоловіки.
За офіційними даними, станом на травень 2023 року у ЗСУ служили 42 тисячі жінок-військовослужбовців, а разом із цивільними працівницями 60 тисяч.
Понад 5 тисяч жінок наразі перебувають безпосередньо у зоні смертельного ризику, на передовій. І є проблеми, що потребують термінового вирішення. Зокрема забезпечення жінок на фронті сучасною анатомічною бронею.
Яке рішення?
Міноборони тестує дві моделі жіночих бронежилетів із спеціальними вставками, які враховують особливості будови тіла.
Національний банк присвятив пам'ятні монети героїчним захисницям України: для чого це рішення
Як це працює?
На боках бронежилета є демпферні вставки, яких немає у "чоловічих" моделях "броні".
Вони забезпечують щільне прилягання до тіла військовослужбовиць та виконують функцію захисту.
Центральне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України проводить тестування вдруге після врахування побажань жінок.
У відомстві зазначають, що виробники врахували дані, щоб військовослужбовицям було зручно працювати зі зброєю.
"Після завершення "польового" дослідного носіння, виробники проведуть лабораторні випробування. Бронежилет перевірятимуть в різних кліматичних умовах.
За результатами цих випробувань, Міноборони затвердить зразки-еталони, тоді бронежилети вважатимуться прийнятими на забезпечення у ЗСУ.
Наступним кроком стане здійснення закупівлі нових засобів індивідуального захисту", – йдеться у повідомленні Міноборони.
Випробування відбуваються під час навчально-бойових завдань. Це дозволяє наблизити умови використання нової "броні" до бойових, пояснили у відомстві.
Довідка
Робота над запровадженням жіночої польової форми розпочалася ще у 2022 році на виконання доручення міністра та за ініціативи проєкту Arm Women Now, громадської ініціативи Forma Two й за участі Тетяни Ломакіної — радниці, уповноваженої президента України з питань безбар'єрності.
За час роботи над розробкою форми відбулися численні засідання робочих груп, напрацювання, випробування форми.
Нарешті у серпні 2023 року Міністерство оборони затвердило зразок-еталон літнього польового костюма для військовослужбовиць Збройних сил України. Жіночу літню польову форму офіційно поставили на забезпечення.
На початку вересня цього року в Україні вперше вітчизняний виробник сучасного технологічного бронезахисту Українська Броня™ представив перший анатомічний жіночий бронекостюм "Рута Люта".
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Україні створюють комфортну білизну для жінок-військових.