Рішення для перемоги: ветеранам на протезах вдалося зібрати 10 млн гривень для ЗСУ під час походу в Карпати
П'ятеро ветеранів на протезах вирушили в похід Чорногірським хребтом та, подолавши понад 30 км і підкоривши, Говерлу зібрали 10 млн гривень на потреби військових.
Про це у фейсбуці повідомив ветеран із Житомира Олександр Швецов, пише Рубрика.
У чому проблема?
З початку повномасштабного вторгнення загальна сума пожертв на потреби Збройних Сил та на підтримку гуманітарних ініціатив сягнула майже 100 мільярдів гривень.
Проте волонтери говорять, що закривати збори стає дедалі важче.
За результатами опитування комунікаційної агенції Postmen сьогодні українці донатять на Збройні сили України в середньому 1 525 гривень на місяць, що вдвічі менше, ніж рік тому.
Однак пореби нашої армії не зменшилися, тому будь-який донат на підтримку війська — потрібний і наближає перемогу. А креативний підхід в організації збору може бути тим, що допоможе зібрати необхідну суму швидше та ефективніше.
Яке рішення?
Як розповів Швецов, похід — це ідея самих ветеранів. Його основна мета — зібрати 10 млн грн на потреби бригад, у яких вони воювали.
Як це працює?
Як пояснює учасник маршруту, окрім спорядження, ветерани несли по 10 кг піску. З кожним зібраним мільйоном — скидали по кілограму. Також їх супроводжували два провідники.
"Коли ми вийшли на Говерлу, то у кожного було ще по 5 кг. На Говерлі ми все це скинули. У нас є відео, все було чесно", наголошує Швецов.
Окрім цього, маршрутом Карпатами чоловіки хотіли мотивувати й інших бійців, які отримали поранення на війні.
"Українці, дякуємо. Завдяки вам вершину у 10 мільйонів подолано", – написав Швецов.
Як зазначив ветеран, за зібрані кошти п'ять підрозділів, у яких проходили службу ветерани, отримають:
- автівки,
- оптичні прилади,
- засоби звʼязку.
Нагадаємо, 2 вересня 2023 року Сергій Притула у себе на фейсбук-сторінці анонсував похід Карпатами п'ятьох протезованих ветеранів.
Ветерани звернулися до фонду Сергія Притули, щоб з його допомогою закупити все необхідне на ту суму, яку назбирають для своїх побратимів з 30 ОМБр, 95 ОДШБр, 1 танкової бригади, Луганського та Краматорського прикордонних загонів. А Благодійний Фонд Сергія Притули на ці кошти закупить та доставить їм необхідне обладнання.
Як писала Рубрика, що нещодавно на базі Державного університету "Житомирська політехніка" відкрили центр ветеранського розвитку. Тож військовослужбовці, які демобілізувалися, зможуть здобути тут освіту та опанувати одну з нових професій.
Окрім того, Рубрика писала, що "Лісова поляна" — місце, де нашим захисникам і захисницям допомагають відновити душевну рівновагу після травм війни. Тут використовують віртуальну реальність та методику нейрофідбеку, а також низку нових для України психотерапевтичних методик. Як це працює, читайте докладніше у нашому матеріалі: "Нейрофідбек, ніяких крапельниць і багато спокою: як працює реабілітаційний Центр "Лісова поляна"".