Мінсоцполітики проти соціальних виплат: там пропонують “новий суспільний договір”

Оксана Жолнович на форумі ASDE. Фото: Рубрика
Замість соціальних виплат в Міністерстві соціальної політики пропонують надавати послуги: адаптувати, дати роботу та "випустити у світ".
Про це пише Рубрика.
Під час влаштованого Міжнародного сталого форуму, організованого Асоціацією експертів зі сталого розвитку (ASDE), міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розказала, що необхідно зробити з боку Мінсоцполітики для того, аби досягнути цілей сталого розвитку в Україні.
Міністерка почала з загальної тези: для сталого розвитку необхідні люди та їхня праця, а щоб повернути тих, хто зараз за кордоном, нам потрібно створити такі соціальні умови, аби охочих повертатись було більше.
Проте потім Жолнович зробила гучну заяву.
"Нам потрібно перебудувати суспільний договір, який є у нашій державі", — заявила Оксана Жолнович.
Окрім того, очільниця відомства додала:
"В міністерстві ми формуємо спроможність замість залежності. Ніщо так не принижує гідність людини, як мізерна заробітна плата, виплачена в строк.
Такі люди перебувають в певній залежності, як і люди, що живуть коштом соціальних пільг. Люди з низькими зарплатами бояться втратити залежність", розказала вона.
З її подальших слів випливає, що соціальна сфера має другий за масштабами бюджет після оборонного, проте виплати мало змінюють життя тих, хто їх отримує.

Кабінет Міністрів затвердив стратегію подолання гендерного розриву в зарплатах: у чому рішення
Тож Мінсоцполітики проти пільг:
"Наша ціль — не роздавання виплат, а підтримка. А підтримка — це послуга. Це сервіси, які швидко підхоплять людину й не дадуть їй впасти. Наша задача — адаптувати, дати роботу і випустити у світ, над цим зараз працюють у міністерстві", пояснила Оксана Жолнович.
Тут політикиня навела приклад із ветеранами війни, що втратили кінцівки. Адаптувати в цьому випадку означає надати протези та психологічну допомогу, потім — дати роботу.
Вона зазначила, що в Міністерстві очікують впровадження інклюзивності від бізнесу та нових робочих місць для ветеранів.
Окрім цього, пані Жолнович сказала, що в Мінсоцполітики наразі планують збільшення цифрових інструментів, щоб зробити допомогу і таргетинг пільг та послуг якіснішими. Саме тому там очікують на співробітництво з ІТ- та аналітичними компаніями.
Нагадаємо, що Міністерство соціальної політики та Міністерство у справах ветеранів уклали договір про обмін даними щодо учасників бойових дій, ветеранів війни та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
Окрім того, Кабінет міністрів пропонує нові причини скасування пенсій. У новому законопроєкті зокрема передбачають, що гроші можна забрати у того, хто не використав їх протягом шести місяців.

"Якби не війна…": як живе прикордонна Павлівка на Сумщині

"Перемога України унеможливить залежність Європи від рф та Китаю", або Як українські надра можуть стати магнітом для інвестицій

За пів року до Мінсоцполітики звернулися за допомогою у протезуванні близько 59 тисяч осіб: як працює це рішення
