fbpx
Сьогодні
фото 22:35 08 Кві 2025

У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я: тут відновлюватимуться захисники та цивільні

фото Романа Балука для Львівської міської ради

У Львові на території лікарні Святого Луки відкрили новий Центр ментального здоров'я, де українці отримають професійну допомогу для ментального відновлення. Будівництво стало можливим завдяки підтримці німецьких партнерів: міста-побратима Вюрцбурга та фонду DAFW.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.

У чому проблема?

Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що кожен, хто поступає з військовою травмою, потребує психологічної підтримки. Тому ми розширюємо наші можливості – тепер потужний центр ментального здоров'я, крім лікарні святого Пантелеймона і святого Миколая, є в лікарні святого Луки.

"Будівництво цього центру профінансовано нашими партнерами з Вюрцбурга, тому велика подяка нашому місту-побратиму та його меру Крістіану Шухардту за те, що частину свого серця вклали сюди. Це безпрецедентно з точки зору термінів будівництва, якості і фаховості тих послуг, які будуть тут надаватися», – зазначив на брифінгу мер Львова Андрій Садовий.

У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я

фото Романа Балука для Львівської міської ради

В екосистемі UNBROKEN новий Центр ментального здоров'я лікарні святого Луки став уже третім. Перший діє у лікарні святого Пантелеймона, де після поранень лікуються та відновлюються захисники та цивільні. Другий створено на базі дитячої лікарні святого Миколая, де, у тому числі надають допомогу дітям, які постраждали внаслідок війни.

 «Потреба в таких центрах ментального здоров'я є дуже велика. На жаль, таких відділень в Україні потрібно все більше і більше, бо невидимих травм війни є дуже багато. Тепер це відділення розвантажить лікарню святого Пантелеймона і допоможе пацієнтам, зокрема військовим. Загалом психічне здоров'я має бути на першому місці, тому що за час війни вся країна переживає важкі психологічні випробування», – підсумував генеральний директор Першого медоб'єднання Львова Олег Самчук.

У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я

фото Романа Балука для Львівської міської ради

Яке рішення?

Центр ментального здоров'я є частиною екосистеми UNBROKEN і підсилить турботу про відновлення психічного здоров'я важкопоранених захисників.

 «Я дуже радий, що нам вдалося реалізувати цей проєкт за такий короткий час. І це прекрасна ідея мати окреме відділення біля головної лікарні для людей, які пережили і фізичну, і психологічну травму. Ми дуже раді, що відкриваємо це нове місце надії для тих, кому потрібна така підтримка.

У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я

фото Романа Балука для Львівської міської ради

Ми пишаємося нашим містом-побратимом Львовом – його компетентністю і здатністю реалізувати такий проєкт. Тому що цей проєкт у Німеччині тривав би від 2 до 5 років. Сподіваюся, що центр буде моделюю і для інших лікарень, які зможуть перейняти цей досвід», – зазначив Крістіан Шухардт, міський голова Вюрцбурга.

Як це працює?

Центр став повністю безбар'єрним простором: без порогів, з поручнями та оптимальними розмірами дверей, аби пацієнти на кріслах колісних, з протезами та іншими асистивними засобами могли вільно пересуватися центром. Тут одночасно з фізичною реабілітацією відновлюватимуть своє психічне здоров'я захисники, яким надають допомогу в лікарні, а також цивільні, які потребують такої підтримки.

У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я

фото Романа Балука для Львівської міської ради

 «Наш центр є унікальним за своєю структурою, оскільки має амбулаторну частину та стаціонарний блок. До нас може звернутися будь-який пацієнт, який відчуває потребу у психологічній чи психіатричній підтримці – як цивільний, так і військовий, чи людина, яка постраждала внаслідок військових дій. У нас є лікарі-психіатри, психотерапевти, арттерапевти і згодом будуть клінічні психологи», – наголосила керівниця Центру ментального здоров'я лікарні святого Луки Софія Гречух.

Будівництво нового медичного простору для пацієнтів на території лікарні стартувало у серпні минулого року. Споруду звели на металевому каркасі з використанням системи геошурупів, що дозволило раціонально використати складний рельєф і зберегти майже усі існуючі дерева, які інтегрують в майбутній простір терапевтичного саду для пацієнтів. Унікальність саме цього центру в тому, що це модульна споруда.

У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я

фото Романа Балука для Львівської міської ради

Ще одне архітектурне рішення орієнтоване вже на енергоефективність будівлі – це мансардні вікна, що забезпечують природне освітлення. Окрім палат, є приміщення для персоналу та  зали для групової терапії – з вітражними вікнами та унікальною системою освітлення, яка імітує зміну природного світла протягом доби.

Будівництво було винятково за кошти донорів. Частину вуличних меблів, декоративні елементи та будиночки для тварин виготовили пацієнти центру UNBROKEN у співпраці з профтехосвітою, ще частину обладнання надав підрядник.

У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я

фото Романа Балука для Львівської міської ради

Довідка

Від початку повномасштабної війни Львів перетворився на гуманітарний хаб, через який мільйони українців рятувалися і рятуються від війни. У квітні 2023 року тут відкрили Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну фахову медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування.  Постраждалим не лише встановлюють протези –  тут їх виготовляють. Також поранені отримують фізичну, психологічну і психосоціальну реабілітацію та відновлення у супроводі фахівців. Всю допомогу пацієнтам надають безкоштовно. За час роботи в цьому центрі вже пролікували понад 19 тисяч поранених українців.

У Львові відкрили новий Центр ментального здоров'я

фото Романа Балука для Львівської міської ради

Центр протезування та ортезування міжнародного рівня, площею 1000 квадратів, відкрили у травні 2024 року на базі центру UNBROKEN за підтримки уряду Німеччини. Тут в рік зможуть виготовляти понад тисячу протезів, навчати майбутніх протезистів та проводити дослідження й розробки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: