Зеленський і Прем’єр-міністр Бельгії зустрілися з представниками українського та бельгійського ОПК

Фото: Офіс Президента
Президент України Володимир Зеленський і Прем'єр-міністр Бельгії Барт де Вевер провели зустріч із представниками українських і бельгійських оборонних компаній, а також оглянули продукцію українського ОПК, зокрема розвідувальні та ударні БпЛА, наземні роботизовані комплекси та морські дрони.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс Президента.
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін, радник Президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін і заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр розповіли про характеристики та можливості застосування цих засобів.

Фото: Офіс Президента
Лідери провели зустріч із представниками десяти провідних бельгійських оборонних компаній. Ішлося про розвиток українського ОПК, можливості спільного виробництва та локалізацію діяльності в Україні.
«Дуже пишаємося тим, що наша індустрія так сильно допомогла захистити Україну, наших цивільних і, звісно, дуже допомогла нашій армії. Усі ці «пташки» дуже важливі для нас і дуже небезпечні для росіян. Думаю, що нові проєкти між нами, між нашими індустріями, між нашим приватним сектором та урядами є дуже важливими, звичайно, для виживання України й для збільшення нашого спільного виробництва. І, звичайно, вони дуже важливі для майбутнього, для безпеки майбутнього всієї Європи», – сказав Володимир Зеленський.

Фото: Офіс Президента
Барт де Вевер зазначив, що потрібно переозброювати Європу, і поки що є труднощі з нарощуванням виробничих потужностей.
«Було б дивно, якби Україна, яка зараз має велику потребу у виробничих потужностях, не стала ключовим чинником у виробництві та переозброєнні Європи. Тож це дуже логічна співпраця. Це взаємовигідна співпраця. Це те, що ми повинні зробити», – наголосив Прем'єр-міністр Бельгії.
У присутності Володимира Зеленського та Барта де Вевера відбулося підписання Меморандуму та Листа про наміри щодо співробітництва між бельгійськими та українськими оборонними компаніями. Документи передбачають нарощування спільного виробництва й технічного обслуговування засобів для захисту неба.