fbpx
Сьогодні
Фото 14:36 15 Вер 2023

Рішення для відбудови: корейський бізнес допоможе з відбудовою України

English version here

Фото: Фото: пресслужба Міністерства розвитку громад

Україна та Республіка Корея домовилися про розробку проєктів з відновлення інфраструктури із залученням корейського досвіду високих технологій та інвестицій корейського бізнесу.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України у Фейсбуці, пише Рубрика.

У чому проблема?

Інфраструктура України дуже постраждала внаслідок постійних обстрілів російської федерації.

Удари по критичній інфраструктурі України під час російсько-української війни – це воєнний злочин, скоєний російськими військовими під час повномасштабного військового вторгнення в Україну, аби примусити вище українське політичне керівництво піти на переговори з кремлівським режимом на вигідних для останнього умовах

Яке рішення?

Корейський бізнес допоможе з відбудовою України. Відповідної домовленості досягнуто під час спільного Форуму співпраці, у Києві підписали документи.

Фото: Фото: пресслужба Міністерства розвитку громад

Як це працює?

"Приватний капітал та бізнес – ключові учасники відновлення. Для нас є важливим новітній корейський досвід у сфері технологій та транспорту. Республіка Корея свого часу змогла стати справжнім технологічним гігантом і наразі є експертним лідером галузі. Ми вдячні за готовність наших колег ділитися досвідом для втілення головної ідеї повоєнної відбудови – Build Back Better – відбудувати краще, ніж було", – зазначив віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Корейську делегацію, яка перебуває з візитом у Києві, очолює міністр земель, інфраструктури та транспорту Республіки Корея Вон Хі-рьонг. Серед представників бізнесу – очільники Samsung, Hyundai, Hanwha Solutions, Yooshin та Posco.

Фото: Фото: пресслужба Міністерства розвитку громад

Українську сторону представляли очільники Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, а також Київської та Миколаївської обласних військових адміністрацій.

На полях форуму сторони обговорили старт спільних проєктів. Один із найбільших – розробка нового Генерального плану та транспортної моделі Київщини. Окремо розроблятиметься проєкт водовідведення та очищення стічних вод для міста Буча.

Фото: Фото: пресслужба Міністерства розвитку громад

Україна і Корея підписали також меморандуми про співпрацю за різними напрямами:

  • Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України – Корейська корпорація з інфраструктури та розвитку міст (KIND), у якому затверджується намір Корейської корпорації з інфраструктури та розвитку міст за кордоном співпрацювати;
  • Миколаївська обласна державна адміністрація Миколаївська ОВА – HD Hyundai Construction Equipment за яким Hyundai надасть будівельне обладнання Миколаївській ОВА;
  • Ощадбанк – Корейська корпорація з інфраструктури та розвитку міст за кордоном (KIND) у якому затверджується намір Корейської корпорації з закордонного розвитку міст співпрацювати з українським Ощадбанком.

Фото: Фото: пресслужба Міністерства розвитку громад

Ще один пріоритетний напрямок – розвиток залізничного сполучення, зокрема розширення та розвиток мережі швидкісних поїздів класу "Інтерсіті". Сторони також обговорили потенційну співпрацю у сфері розвитку портів, аеропортів, поводження з відходами.

Як повідомлялося, під час саміту G20 президент Південної Кореї Юн Сок Йол заявив про надання Україні $2,3 млрд фінансової допомоги на відновлення з 2025 року. Також у 2024 році Україна отримає від Південної Кореї $394 млн.

Також Рубрика повідомляла, що президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністром земель, інфраструктури та транспорту Республіки Корея Вон Хі Рьоном та представниками корейського бізнесу. 

Повідомлялось, що міністр енергетики України Герман Галущенко також провів зустріч з корейською делегацією.

Міністерство енергетики повідомило, що з початку повномасштабної війни Республіка Корея передала Україні 10 вантажів гуманітарної допомоги енергетичному сектору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: