LEGO випустили конструктор для дітей з порушенням зору: як працює це рішення
Lego запустять продаж конструктора із шрифтом Брайля, щоб допомогти дітям із порушеннями зору навчитися читати сенсорний алфавіт.
Про це пише Guardian, інформує Рубрика.
У чому проблема?
За оцінками ВООЗ, у світі 12 млн дітей мають порушення зору. Діти з вадами зору часто натрапляють на труднощі в освітній системі, оскільки не вистачає ресурсів.
З появою тисяч нині доступних аудіокниг і комп'ютерних програм, усе менше дітей навчаються читати шрифтом Брайля. Однак дуже важливо, щоб громадськість звернула увагу на актуальність вивчення рельєфно-крапкового шрифту, попри сучасні цифрові засоби для відтворення інформації.
Перед початком роботи над проектом, команда компанії "Lego" консультувалась з експертами галузі та дізналася, що інструментів для вивчення шрифту Брайля є дуже мало.
Зазначають, що мало з наявних варіантів надають дітям необхідну гнучкість у навчанні. Наприклад, машина Перкінса (одна з найпоширеніших друкарських машинок шрифтом Брайля) важка у користуванні, а помилки не можна виправити.
Яке рішення?
Вивчення мови Брайля є вкрай важливим для людей з погіршеним зором, адже це дає їм більше незалежності.
Європейська спілка незрячих заявила, що знання шрифту Брайля покращує орфографію, читання та письмо, сприяючи вищому рівню освіти та кращим можливостям працевлаштування для людей із порушеннями зору.
Компанія Lego створила серію фігурок, присвячену українським жінкам-парамедикам та військовослужбовицям
Як це працює?
Із 2020 року данський виробник іграшок безплатно надає спеціалізовані конструктори, які були випробувані та розроблені в партнерстві з організаціями незрячих для кількох шкіл і служб, які обслуговують дітей із порушеннями зору.
З наступного місяця такі іграшки будуть у масовому продажі.
Конструктори для дітей віком від шести років можна буде придбати в шести англомовних країнах, зокрема у:
- Великій Британії,
- Ірландії,
- США ,
- Австралії.
Також у п'яти франкомовних країнах:
- Бельгії,
- Канаді,
- Швейцарії.
Очікується, що італійська, німецька та іспанська версії з'являться у 2024 році.
Lego сподівається, що ця ініціатива допоможе батькам, братам і сестрам спільно вивчати шрифт Брайля, а набори включатимуть ідеї для низки навчальних ігор, у які сім'ї зможуть грати разом.
Нагадаємо, що українець Олександр Лапина створив модель відомої маріупольської споруди у вигляді конструктора. Поки що це лише на картинці.
Також ми повідомляли, що ексклюзивний партнер данського виробника конструкторів Lego на росії вирішив відкрити мережу магазинів з новою назвою – "Мир кубиков".