Лубінець: Окупанти навмисно мінують цивільні об’єкти, щоб унеможливити відновлення територій

Від початку повномасштабної війни російської федерації проти України окупанти навмисно мінують цивільні об'єкти, що унеможливлює відновлення територій та створює смертельну небезпеку для населення.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.
"З лютого 2022 року вибухонебезпечні предмети забрали життя 336 людей, з них 18 дітей, а ще 825 осіб, зокрема 92 дитини, отримали поранення. Загалом на кінець 2024 року близько 139 000 км² території України вважаються потенційно забрудненими й потребують обстеження", наголосив омбудсмен.
Лубінець також нагадав, що через російську агресію Україна стала однією з найбільш замінованих країн у світі.
"Окупанти навмисно мінують цивільні об'єкти, ліси, дороги, покинуту техніку та навіть дитячі іграшки. Це створює смертельну небезпеку для населення, унеможливлює відновлення зруйнованих територій та порушує базові права людини", підкреслив Лубінець.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини нагадав, що підвищення обізнаності про мінну небезпеку рятує життя, та подякував всім, хто щодня працює над розмінуванням і допомагає громадам повернути безпечний простір.
Нагадаємо, що 4 квітня – Міжнародний День Просвіти з Мінної Безпеки. Напередодні, представники уряду, міжнародного бізнесу, громадянського суспільства та експертів з гуманітарного розмінування об'єдналися задля змістовного діалогу про державно-приватне партнерство у сфері гуманітарного розмінування та спільну мету – Україна Без Мін. У рамках заходу офіційно відкрили перший сервісний центр GCS Ukraine, що є частиною локалізації компанії та представили мобільний воркшоп, який допоможе операторам протимінної діяльності, лагодити машини для розмінування GCS прямо в полі.
Рубрика раніше писала, що на сьогодні в України близько 139 000 квадратних кілометрів території є потенційно забрудненою вибухонебезпечними предметами. Аби прискорити гуманітарне розмінування, Міністерство оборони ініціює створення екосистеми полігонів для тестування новітніх технологій розмінування. Це дасть змогу прискорити впровадження інноваційних рішень у цій сфері.
Зауважимо, у березні 2025 року підрозділи розмінування Міноборони України очистили 7 598.23 га деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів.

Швеція виділила Україні понад €7 млн на розмінування та безпілотники

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у Сил оборони індивідуальний набір для розмінування

В Україні випробовують нову машину для розмінування: за півтори хвилини розміновує 100 метрів
