Американські Одарка та Грицько: у Сполучених Штатах спостерігають за гніздом білоголових орланів

Фото: Організація FOBBV
У Сполучених Штатах Америки справжньою сенсацією стала пара білоголових орланів — Джекі та Шедоу, за якими, завдяки відеотрансляції, стежать тисячі глядачів з усього світу. Нещодавно у їхньому гнізді вилупилися пташенята.
Про це пише Popular Science.
Ця пара орланів, яких у США жартома порівнюють з українськими Грицьком та Одаркою, вперше створила пару у 2018 році. У цьому році пташина родина висиджувала три яйця:
- перше пташеня вилупилося 3 березня,
- друге — 4 березня,
- третє — 8 березня.

Фото: Організація FOBBV
Але негода завдала удару по зірковій родині: в ніч з 13 на 14 березня гніздо постраждало від сніжної бурі. Наступного ранку камери зафіксували лише двох живих пташенят. Їм вже обрали імена.
Загиблого малюка назвали Місті, на честь волонтерки організації FOBBV (Friends of Big Bear Valley) Кеті Містерлі.
Після тривалого обговорення фанати обрали імена для тих, хто вижив:
- Санні (Sunny) — для більшого орленяти,
- Гізмо (Gizmo) — для меншого.

Фото: Організація FOBBV
Спостереження за їхнім зростанням продовжується у прямому ефірі, трансляція працює з вересня 2021 року. Джекі та Шедоу успішно висиділи пташенят у 2019 та 2022 роках, однак 2023 та 2024 роки виявилися невдалими для продовження роду.
За словами директорки FOBBV Сенді Стірс, причинами труднощів можуть бути як висота розташування гнізда, так і температурні коливання, рівень кисню або інші біологічні чинники.
"Можливо, температура під час інкубаційного періоду та під час висиджування була не найкращою. Також на це могла вплинути кількість кисню. Птахи перебувають на дуже великій висоті, вище, ніж більшість орлиних гнізд. Може, це пов'язано з біологічними факторами. Точної причини ми не знаємо", – розповіла Сенді Стірс, виконавча директорка FOBBV.
Трансляція з гнізда доступна для всіх охочих. Спостерігати за птахами можна за посиланням.
Історія українських лелек Одарки та Грицика
Нагадаємо, що 23 березня стало відомо, що до села Леляки Полтавської області 22 березня вперше цієї весни повернувся зірковий лелека Грицько. Птах уже всьоме поспіль з 2019 року прилетів до рідного гнізда. Нагадаємо, що дослідники ведуть цілодобову відеотрансляцію.
Однак згодом стало відомо, що цьогоріч Грицько не повернувся. Дослідники повідомили, що до гнізда, ймовірно, прилетіла лише Одарка, а згодом до неї приєднався інший молодий самець. Його також прозвали Грициком.
2 квітня в Одарки та її нового "коханого" Грицька, з'явилося перше яйце. Зіркова пара зустрілася 24 березня і через 7 днів Одарка знесла яйце, на другий день з'явилося ще одне.
Раніше ми писали, що українські розробники створили мобільний додаток для відстеження кількості лелек. Ці дані є важливими для науковців, які вивчають стан популяції цих птахів і розробляють нові заходи для їхнього збереження.

У Києві до домівок біля озер "КиївЗоо" повернулася родина червонокнижних пеліканів

У парках і скверах столиці встановили шпаківні: навіщо і як їх зробити самим?

Бебі-бум не тільки у пінгвінів: українські полярники показали малечу домініканських мартинів
