fbpx
Сьогодні
22:00 30 Лип 2023

Українські діаспори у США та Польщі виявляють найбільшу активність, - ОПОРА

За кордоном  найбільш активно громадсько-політичну діяльність провадять українські діаспори у США, Польщі та Німеччині.

Про це повідомила голова правління Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська на презентації у Медіацентрі Україна – Укрінформ результатів досліджень щодо міграції, медіаспоживання та громадсько-політичної активності вимушених переселенців.

"За нашими загальними спостереженнями, дуже активна діаспора – і стара і, скажімо так, нова хвиля шукачів тимчасово прихистку – це США, Польща, багато у чому – Німеччина. У Британії дуже часто програми, які спрямовані на допомогу українцям, теж мають певний вплив. Наприклад, Британія через програму прихистку диверсифікує українців по всій країні", – сказала Айвазовська.

Вона зазначила, що де більше українців, більша і їхня активність, що очевидно зросла після 24 лютого 2022 року.

"Кожен громадянин України з українським паспортом – це агент впливу України, де б він не був. І це потрібно перевести у силу, що у нас є люди, які готові системно працювати в інтересах України", – вважає голова правління ГМ "ОПОРА".

Водночас, на її переконання, не можна допустити розриву зв'язків між тими, хто виїхав з України, і тими, хто залишився.

"Як на мене, і держава, і ті, хто займається державною політикою чи питаннями комунікації тощо, сьогодні мають говорити про те, що глобальна політична нація українців – це виграшна стратегія для держави. І для тих, хто повернеться, і для тих, хто не повернеться, і для тих, хто нікуди не виїжджав", – сказала вона.

Айвазовська також зауважила, що над відновленням потрібно працювати вже зараз, а не чекати, що війна закінчиться, захисники повернуться додому і будуть займатися розв'язання усіх проблем.

"Зобов'язання цивільних – працювати над тим, щоб ці проблеми були вирішені до моменту закінчення війни. Я говорю і про корупцію, і про верховенство права, і про належне врядування, а не додавати ще додаткової відповідальності тим, хто і так її має сьогодні забагато", – вважає вона.

Довідка

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк заявила, що 8 мільйонів українців перебувають у вимушеній еміграції, 90% з яких жінки та діти.

"За останнім звітом, який оприлюднило офіційне представництво Організації Об'єднаних Націй в Україні, 5,4 мільйона стали внутрішньо переміщеними особами в Україні, з яких більшість – це жінки і діти", – поінформувала вона.

Зауважимо, що $113 млрд ВВП коштуватиме українській економіці неповернення вимушених мігрантів додому.

Ми повідомляли, що в Україну планують у майбутньому повернутися 71% громадян, які нині перебувають у Польщі.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: