fbpx
Сьогодні
14:00 27 Лип 2023

"Укрзалізниця" запустила інтермодальні поїзди з чотирьох міст України до Польщі: навіщо це рішення

"Укрзалізниця" запровадила послугу перевезення контейнерів інтермодальними маршрутними поїздами до польського морського порту Гданськ з чотирьох українських міст: Києва, Одеси, Дніпра та Вінниці.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії, пише Рубрика.

У чому проблема?

Товар від постачальника до покупця може доставлятися усіма можливими способами: літаком, поїздом, морським і річковим транспортом, автомобілем. Кожен варіант має як свої переваги, так і недоліки – все індивідуально. Вибір залежить від безлічі факторів: типу фрахту, бажаних витрат на транспортування, локації покупця і продавця. Зі зрозумілих причин, найчастіше доводиться об'єднувати кілька типів транспорту в один ланцюжок.

Інтермодальні перевезення є переміщенням вантажів за принципом "від дверей до дверей", у якому послідовно задіяно принаймні два види транспорту. При цьому готуються й виконуються вони під єдиним керівництвом. Організатор погоджує дії всіх сторін – вантажовласників, перевізників і перевізних комплексів – на усіх етапах перевезення і відповідає за схоронність вантажу, терміни виконання та оплату послуги.

Яке рішення?

"Укрзалізниця" запустила інтермодальні поїзди до польського морського порту Гданськ з чотирьох українських міст.

Фото: slk.kh.ua

Як це працює?

"Укрзалізниця пропонує вантажовласникам нову послугу перевезення контейнерів інтермодальними маршрутними поїздами до польського морського порту Гданськ з чотирьох українських міст", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що новий сервіс контейнерних перевезень включає повний комплекс послуг:

  • надати контейнери;
  • спеціалізований рухомий склад;
  • навантажувально-розвантажувальні операції;
  • складування;
  • зберігання вантажів;
  • оформлення транспортних і митних документів, сертифікацію тощо.

"Контейнерні маршрутні поїзди покращать морське та внутрішнє сполучення й інтермодальні логістичні ланцюги між Україною та країн ЄС", – зазначив голова правління УЗ Євген Лященко.

Контейнерні маршрутні поїзди можуть формуватися на чотирьох прикордонних переходах на коліях 1 435-1 520 мм:

  • Ягодин,
  • Ізов,
  • Мостиська,
  • Чоп.

Таким чином, Ягодин може бути з'єднаний з Балтійсько-Адріатичною та Північноморсько-Балтійською основною залізничною мережею, Мостиська – з Балтійсько-Адріатичною та Рейнсько-Дунайською магістральними залізничними мережами, Чоп – з основною залізничною мережею Рейн – Дунай та Середземномор'я, Вадул-Сірет – з основною залізничною мережею Рейн – Дунай.

Довідка

В Україні було оголошено про запровадження таких послуг лише в лютому цього року. Йдеться про перевезення контейнерних поїздів, контрейлерних поїздів та поїздів комбінованого транспорту на базі рухомого складу центру транспортного сервісу "Ліски".

Перший рейс з контрейлерною платформою було відправлено 31 березня. Втім, міжнародних перевезень таких типів "Укрзалізниця" досі не запускала – лише заявляла, що розглядає можливість організації таких перевезень до Польщі, Румунії, Австрії та Туреччини.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" зареєструвала залізничного оператора для роботи на європейському ринку.

Як інформувала Рубрика, "Укрзалізниця" в пілотному режимі відкрила продаж квитків до жіночих купе.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: