fbpx
Сьогодні
Фото 22:00 16 Лип 2023

Які бізнеси і некомерційні організації з’являються у 2023 році: відновлення українського ринку

Перше півріччя цього року показало оптимістичну картину українського ринку в частині створення  нового бізнесу та некомерційних організацій. На цьому "пейзажі" активно з'являються нові суб'єкти, отже можна припустити, що юридичні особи та ФОП конструктивно налаштовані щодо національної економіки.

Аналітичний інструмент YouControl Market дослідив конкретні показники та тенденції новостворених компаній, ФОПів та некомерційних організацій в Україні. 

Перше півріччя 2023 року показало, що стабільні реєстрації українських юридичних осіб та ФОПів відновилися до рівня, який був до 24 лютого 2022 року. А саме, з 1.01. до 30.06.2023 включно зареєстровано:

 • 17 991 юридична особа.
 • 135 402 ФОП.

Порівняно з першим півріччям 2022 року, це більше на 12 % юросіб та 45 % ФОП.

Найактивніші регіони

Юридичні особи та ФОП реєструються в усіх областях нашої країни навіть попри військові дії. Топ 5 регіонів, у яких були зареєстровані нові юридичні особи та ФОП з січня до червня 2023 року включно:

 • Київ (місто) — 24941, або 16,3 % від загальної кількості реєстрацій.
 • Дніпропетровська область — 13480, або 8,8 % реєстрацій.
 • Львівська область — 11673, або 7,6 % реєстрацій.
 • Київська область — 11216, або 7,3 % реєстрацій.
 • Одеська область — 10534, або 6,9 % реєстрацій.

Які галузі економіки розвиваються найбільше?

Щодо вибору сфери діяльності, спостерігається збереження тенденцій 2022 року. Найбільше — тобто майже 20 % юридичних осіб — вказали як основний вид діяльності розділ КВЕД 46: «Оптова торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами». Нагадаємо, що цей розділ включає оптову торгівлю за власний рахунок або на основі контракту (комісійна торгівля) як на внутрішньому оптовому ринку, так і на зовнішньому ринку (імпорт/експорт).

 Цікаво, що друге і третє місця за кількістю реєстрацій посіли некомерційні організації. Це відповідно розділ КВЕД 94: "Діяльність громадських організацій" (11,7 %) і розділ КВЕД 88: "Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання" (9,9 %). Наразі частка некомерційних організацій серед усіх зареєстрованих юридичних осіб складає 30 %.

Серед комерційних організаційно-правових форм, окрім вже згаданої оптової торгівлі (№1), до Топ увійшли такі сфери:

 • Операції з нерухомим майном (7,5 % нових бізнесів)
 • Наземний і трубопровідний транспорт (5,5 %)
 • Будівництво будівель (5,5 %)
 • Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами (5,5 %).

Щодо нових ФОПів, то у перші пів року 2023 більшість з них (28,8%) обрали для себе діяльність за напрямом "Роздрібна торгівля, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами".

Друга за популярністю сфера діяльності для ФОП наразі — "Комп'ютерне програмування, консультування та пов'язана з ними діяльність" (8,9 % від загальної кількості зареєстрованих за звітний період).

Як знайти новостворених контрагентів в Україні

Юридичні особи та ФОПи при реєстрації мають зазначати свої контактні дані. Але не всі, зареєстровані у першому півріччі 2023, дотрималися цього. Зокрема, частина юридичних осіб та ФОПів не вказали свої адреси email, сайти або принаймні телефонні номери для зв'язку. Однак саме комунікація та інформованість — важливі важелі для успіху на ринку. Особливо для нових гравців, що зацікавлені у пошуку клієнтів, постачальників, партнерів тощо.

Довідка

Звіт по реєстрації нових компаній, ФОПів та некомерційних організацій, підготовлений за допомогою аналітичного інструмента YC.Market.

Повна версія дослідження

 Нагадаємо, Кабінет Міністрів виділив ще 103 мільйони гривень на надання грантів за програмою "єРобота".

Окрім того, українські підприємці зможуть активніше масштабуватися на європейський та світовий ринок, знаходити там нових клієнтів.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: