fbpx
Сьогодні
Колонка 11:10 05 Вер 2022

Що таке компанії on-demand, як вони зберегли бізнес під час війни та допомагають українцям

Що таке on-demand індустрії

On-demand-економіка, або економіка за запитом – це сегмент індустрії, де одні люди надають послуги іншим через посередництво компанії. На перший погляд, усе дуже просто й зрозуміло. У користувача є запит, on-demand-компанія його зчитує та знаходить людей, які можуть закрити потребу.

До прикладу райд-хейлінг – коли одні люди надають послуги з перевезення іншим. Ця індустрія все більше витісняє стандартне таксі. В Україні основними представниками райд-хейлінгу є такі компанії, як  Bolt, Uklon та Uber. Або ж сфера фуд-делівері. Основні гравці на цьому ринку України – Bolt Food і Glovo. Крім того, до on-demand-індустрії входить кью-комерс, тобто швидка доставка продуктів харчування, а також менш популярні в нашій країні, але дуже поширені за кордоном сервіси на кшталт платформи Airbnb, через які люди здають своє житло у короткострокову оренду.  

Однак on-demand-економіка – це не просто про потребу та пошук підрядників для її закриття, це про: 

  • високотехнологічність компанії;
  • максимальну діджиталізацію всіх процесів;
  • побудову бізнесу за принципом маркетплейсу.

Основним принципом роботи таких компаній найчастіше  є зручність та приємні умови як для клієнта, так і контрагента. І щороку ми все частіше помічаємо, що людям подобається такий принцип роботи. Усе більше людей у всьому світі стають учасниками on-demand-економіки, долучаючись до маркетплейсів як з боку користувачів сервісів, так і з боку тих, хто надає послуги. Аналітики передбачають зростання до 2025 року «шерінг-економіки», до якої входять on-demand-сервіси, до $335 млрд. Цифри кажуть самі за себе – індустрія стрімко розвивається та не планує зупинятися.  

On-demand-сфера в Україні

В Україні найбільш розвиненими серед індустрій on-demand є райд-хейлінг і фуд-делівері. Українці у великих містах звикли користуватися райд-хейлінгом, який за минулі роки став набагато популярнішим, ніж традиційне таксі. Також значної популярності набула доставка їжі з ресторанів та продуктів харчування з магазинів. Ці сервіси зручні і для замовників послуг, і для партнерських водіїв та кур'єрів, які таким чином можуть підзаробляти у зручний для себе час. 

Цікаво те, що відносно нова сфера on-demand витримала вкрай скрутну для всіх ситуацію на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну набагато стійкіше, ніж традиційні компанії. Через війну мусили закритися чи призупинити роботу чимало компаній, які не могли працювати в стандартному режимі. Однак on-demand-команди завдяки своїй технологічності зуміли продовжити роботу майже без змін, адже в цій індустрії немає прив'язки до конкретного офісу – люди можуть працювати з будь-якої точки світу, потрібен лише ноутбук, під'єднаний до Інтернету. У маркетплейсів не відбулося такого колапсу, як у компаній, працівники яких роз'їхалися Україною та світом. 

Наша команда не припиняла свою роботу ні на день. Ми вирішили, якщо є ресторани, які працюють, якщо є люди, які готові доставляти їжу іншим, якщо є люди, яким необхідна доставка, – то чому б нам не працювати й далі? Звісно, на початку війни ми просили замовляти їжу лише в разі крайньої необхідності, щоб зайвий раз не наражати кур'єрів на небезпеку.

Що таке компанії on-demand, як вони зберегли бізнес під час війни та допомагають українцям

Волонтерство за принципом on-demand

Ба більше, завдяки налагодженій системі зв'язків, завдяки нашим контактам з багатьма ресторанами і кур'єрами ми змогли не лише продовжувати роботу, а й створили нові волонтерські сервіси. Якби індустрії on-demand не існувало, це було б неможливо. 

Саме так було створено багато волонтерських проєктів, серед яких, зокрема,  ініціатива «Герої доставки» – благодійний проєкт Bolt Food, який дав можливість бажаючим реєструватися кур'єрами-волонтерами й безкоштовно розвозити їжу та ліки тим, хто їх потребує. Завдяки нашим контактам ми створили базу волонтерів, залучили ресторани наших партнерів. Крім того, власними силами й за допомогою партнерів ми знаходили людей, які потребували їжі з доставкою додому. Таких людей виявилося багато, але ми змогли закрити цю потребу: організували безкоштовну доставку від ресторанів-волонтерів із допомогою кур'єрів-волонтерів. Bolt Food у цьому проєкті виконував функцію з'єднувальної ланки, яка лежить в основі ідеї on-demand-економіки. Таким чином ми створили новітній волонтерський on-demand-проєкт – за принципами сфери, яка існувала в мирних умовах як бізнес. Ми використали всі основні переваги on-demand-індустрії: технологічність, діджиталізацію, логістичні зв'язки, можливість легко залучати кур'єрів та ресторани до нашої платформи. Відтак ми змогли ефективно допомагати країні під час війни. 

Отже, повертаючись до початку,  on-demand-економіка – це економіка за запитом. Саме компанії з цієї індустрії швидко реагують на зміну запиту та потреб  користувачів і вдало підлаштовуються під них. Під час війни, коли є гострий запит на соціальні та волонтерські ініціативи, ми, представники on-demand-сфери, першими відреагували і знайшли рішення, аби закрити потребу людей і при цьому зберегти бізнес і навіть продовжувати зростання. 

3618

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: