fbpx
Сьогодні
Фото 10:37 31 Тра 2023

Хочеться повернути дітей в Україну якнайшвидше: Зеленський взяв участь у відкритті Центру захисту прав дітей

English version here

Володимир зеленський взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський узяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам росії проти українських дітей.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Офісу Президента.

Як повідомляють, Глава держави оглянув дитячий куточок для дозвілля, а також приміщення, де фахівці Центру працюють за моделлю "Барнахус" (Barnahus).

Це міжвідомчий центр для дітей, котрі стали жертвами злочинів чи були їхніми свідками, де відповідні фахівці можуть:

  • отримати інформацію від дітей та їхніх родин,
  • провести медичне обстеження, зокрема з криміналістичною метою,
  • надати необхідну терапевтичну допомогу.
Bring Kids Back, діти, Зеленський

Володимир зеленський взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини. Фото: ОПУ

Зеленський також узяв участь у презентації плану дій Bring Kids Back UA. На виконання доручення Президента представники органів державної влади розробили цей комплексний план дій, що об'єднує зусилля української влади, іноземних урядів та міжнародних організацій заради повернення на батьківщину всіх маленьких громадян України.

Bring Kids Back, діти, Зеленський

Володимир зеленський взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини. Фото: ОПУ

Глава держави подякував за створення Центру захисту прав дитини та розробку плану дій із повернення додому маленьких українців.

Bring Kids Back, діти, Зеленський

Фото: ОПУ

"Перший крок зроблено, 371 дитина вдома, в Україні. Зробимо усе, щоб повернути всіх, і, напевне, головний сенс – у назві програми Bring Kids Back UA. Я відверто нам цього бажаю – повернути всіх дітей додому, в Україну, і цілковито підтримую цю програму. Хочеться повернути дітей якнайшвидше. Це найважливіше", сказав Володимир Зеленський.

Bring Kids Back, діти, Зеленський

Фото: ОПУ

Як зазначають, узгодження виконання плану дій Bring Kids Back UA здійснюватиме Координаційна рада з питань захисту та безпеки дітей при Президентові України, яку очолює керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак.

"Ми сьогодні представляємо Президентові розроблену програму: що конкретно ми маємо робити, щоб повернути всіх наших українських дітей, які були незаконно депортовані, забезпечити їхні права, які росіяни порушили, і, безумовно, потурбуватися, щоб зробити все, аби повернути їм те дитинство й те життя, на яке вони заслуговують", наголосив голова ОПУ.

Bring Kids Back, діти, Зеленський

Володимир зеленський взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини. Фото: ОПУ

План дій Bring Kids Back UA об'єднує зусилля державних органів України, міжнародних, громадських організацій та небайдужих громадян, які готові працювати для того, щоб повернути на батьківщину всіх незаконно депортованих українських дітей.

Багато іноземних партнерів України також уже заявили про свою підтримку й готовність допомагати в захисті прав юних українських громадян.

Bring Kids Back, діти, Зеленський

Фото: ОПУ

Радниця – уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук детально поінформувала Главу держави про блоки, з яких складається план Bring Kids Back UA. Зокрема, це:

  • повернення депортованих Росією українських дітей;
  • розвиток сімейних форм виховання;
  • реінтеграція дітей, повернутих із РФ, організація їх соціалізації та освітні ініціативи;
  • порятунок і захист дітей України;
  • фіксація злочинів та притягнення РФ до відповідальності;
  • міжпарламентська взаємодія;
  • комунікація й публічні заходи та розвиток інфраструктури сімейного виховання.

За кожним із блоків закріплені відповідальні державні органи.

Bring Kids Back, діти, Зеленський

Фото: ОПУ

Голова Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова зазначила, що вже розроблено алгоритм супроводу дитини, яка повертається в Україну. А також відбувається уніфікація надання всіх необхідних послуг.

"Сьогодні працюють усі органи, щоб створювати для дітей, які повертаються, необхідні умови", – наголосила вона.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець поінформував, що станом на сьогодні вдалося повернути 371 українську дитину.

Він висловив переконання, що відкриття Центру захисту прав дітей продемонструє і українському суспільству, і міжнародній спільноті, що дитина – основний пріоритет для Української держави та Президента.

"Держава Україна бореться за кожного: за військовополонених, за цивільних заручників, за дітей. Зрозуміло, що основне завдання – повернути й добитися справедливої відповідальності щодо РФ і тих злочинців, які фактично продовжують вбивати майбутнє нашої держави", – акцентував Дмитро Лубінець.

Довідка

Нагадаємо, що У квітні фонд Save Ukraine повідомляв, що йому вдалося повернути 31 дитину, викрадену росіянами з Херсонської та Харківської областей.

Загалом, за даними державного порталу "Діти війни", станом на 30 травня з України депортовано щонайменше 19 484 дитини. Повернути вдалося лише 371.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: