fbpx
Сьогодні 13/07/2020 02:42
14:25 18 Чер 2020

Рада підтримала у першому читанні законопроект Зеленського про народовладдя

Верховна Рада прийняла в першому читанні №3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум", який вніс президент Володимир Зеленський. За документ проголосували 252 депутата.

Голосування за законопроекти про референдум від "Батьківщини" депутати відали лише 68 голосів, а за проект закону від ОПЗЖ – 75 голосів. Для ухвалення рішення потрібно щонайменше 226 голосів.

У проекті закону йдеться про те, що на всеукраїнський референдум можуть виноситися такі питання:

  1. затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України (це "загальні засади", "вибори і референдум" та "внесення змін до Конституції");
  2. загальнодержавного значення;
  3. про зміну території України;
  4. про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.

Не можна виносити на всеукраїнський референдум наступні питання:

  1. що суперечать положенням Конституції, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацію прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;
  2. спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;
  3. щодо законопроєктів з питань податків, бюджету, амністії;
  4. віднесені Конституцією і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Крім того, дночасно на референдум може виноситися лише одне запитання. А сам референдум не може проводитися одночасно з черговими або позачерговими загальнодержавними виборами.

Також документ передбачає розширення кола суб'єктів процесу референдуму, яких Центрвиборчком реєструє як прихильників чи опонентів питання. Такими суб'єктами можуть бути політичні партії та громадські організації.

Документ дозволяє електронні процедури під час організації і проведення всеукраїнського референдуму. У тому числі мова йде про електронне голосування. У законопроекті прописано, що питання електронних процедур у процесі референдуму буде здійснюватися в порядку, який визначить окремий закон.

Також в документі йдеться про створення автоматизованої інформаційно-аналітичної системи, яка має забезпечити електронне голосування.

Проект закону також пропонує внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України. Ці зміни дозволять судам розглядати справи щодо предмета всеукраїнського референдуму. Крім того, документів передбачено внесення змін до закону "Про запобігання корупції". Відповідні поправки зобов'яжуть НАЗК перевіряти звіти про надходження та використання коштів фонду агітації за ініціативи проведення всеукраїнського референдуму, звіти про надходження та використання коштів фонду всеукраїнського референдуму.

Раніше у "Слузі народу" розповіли, як впроваджуватимуть народовладдя.

Також Разумков пояснив, які питання не зможуть виносити на референдум.

Нагадаємо, Президент подав у Раду законопроєкт про всеукраїнський референдум.

Стефанчук розповів, що внесений президентом Володимиром Зеленським законопроект про референдуми передбачає можливість скасовувати ухвалені ВРУ акти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
Завантажити ще
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: