fbpx
Сьогодні
15:43 14 Бер 2020

Україна не веде й не вестиме переговори з бойовиками ОРДЛО, - Єрмак

Формат перемовин Тристоронньої контактної групи в Мінську у складі представників України, Російської Федерації та Організації з безпеки і співробітництва в Європі залишається незмінним, наголошує керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

«Формат Тристоронньої контактної групи, де є дві сторони конфлікту – Україна та Росія й між ними ОБСЄ, не змінився. Тобто, сьогодні в політичній підгрупі ми не змінили Мінський формат», – заявив керівник Офісу Президента в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» на телеканалі «Україна».

Єрмак нагадав, що Мінський процес триває вже шість років, а Мінські домовленості є єдиним документом, який нині існує в мирному процесі і який був підписаний Україною та підтриманий міжнародними партнерами, зокрема через запровадження на його основі санкцій щодо агресора.

Водночас керівник Офісу Президента зауважив, що мінські документи, які були підписані попереднім українським Президентом Петром Порошенком, містять умову, що Україна повинна погодити низку положень конституційної реформи, зокрема в частині децентралізації, та питання, що стосуються місцевих виборів, з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей, і впродовж усіх років на зустрічах ТКГ були присутні представники цих районів.

«Протягом шести років єдиними представниками територій, які не є учасниками ТКГ, але є присутніми, були люди з так званих «ЛНР» і «ДНР», з якими ми як влада говорити не збиралися й не збираємося», – заявив Єрмак.

Щоб продовжити рухатися в Мінському процесі, але не вступати в прямі перемовини з представниками так званих «ЛНР» і «ДНР», розглядається можливість створення Консультативної ради за участі внутрішньо переміщених осіб, які могли б доносити свою позицію і в рамках Тристоронньої контактної групи, і в Нормандському форматі, зауважив Єрмак. Планується, що це мають бути виключно знані та авторитетні на Донбасі люди з проукраїнською позицією.

Нагадаємо, у ЗМІ заявили, що у Мінську підписано домовленості про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача, опинилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Через це депутати "Слуги народу" висунули Зеленському вимогу.

У "Слузі народу" вже офіційно заявили, що ніяких остаточних рішень у Мінську не ухвалено.

У Києві біля Офісу Президента України також вийшли на акцію протесту "Не допустимо Мінської зради".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: