В Україні з'явилася нова партія "За майбутнє", яка за лічені місяці заполонила всю країну політичною рекламою. Її можна побачити як на вуличних бордах, так і у Facebook.
Організатори політсили, нардепи з однойменної групи у Верховній Раді запевняють, вони готуються не тільки до місцевих, а й до парламентських виборів. При цьому спонсором політсили є великий бізнес, тісно пов'язаний з олігархом Ігорем Коломойським.
У чому суть нового проекту і чи є шанси у партії завести своїх людей у владу — у матеріалі "Рубрики".
"За майбутнє" де-факто розпочало роботу в травні 2020 року, якраз до неофіційного початку передвиборчої кампанії.
Основою для проекту стала партія "Україна Майбутнього", зареєстрована ще у 2008 році.
Правда, за минулі 12 років вона активністю не блищала. Одне з небагатьох досягнень — перемога кількох депутатів у 2010 році на виборах до Дніпропетровської обласної ради.
Кістяк оновленої партії на цей раз склала однойменна депутатська група у Верховній Раді. Вона складається з мажоритарних кандидатів, якими де-факто керує впливовий волинський бізнесмен, а нині нардеп Ігор Палиця.
До слова, кілька місяців тому до групи увійшли і двоє виключених нардепів зі "Слуги народу" Антон Поляков і Анна Скороход. Зараз у "Майбаху" (так неофіційно називають політсилу в парламенті) знаходиться 24 народних депутатів.
Крім парламентарів у політсилу увійшли і мери великих міст. Наприклад, градоначальник Черкас Анатолій Бондаренко, раніше помічений на з'їзді іншого мерського проекту "Пропозиції", уві всю рекламує "майбах" у своїх соціальних мережах. Він відомий тим, що в розпал карантину відмовився продовжити обмежувальні заходи у місті і навіть вступив в жорстку полеміку з Володимиром Зеленським.
Складуть йому компанію по мерській квоті градоначальники Кременчука та Рівного, Віталій Малицький та Володимир Хомко, відповідно.
На партійному з'їзді 27 серпня також "засвітилися" й інші відомі українці. Встигли виступити з програмними промовами кардіохірург Борис Тодуров, музикант Олег Скрипка, столичний бізнесмен і депутат Київради Сергій Гусовський (його висунули кандидатом у мери Києва), лікар-репродуктолог В'ячеслав Камінський, народна депутатка 8-го скликання Ірина Суслова, яка зараз очолює жіночий рух всередині політсили.
Серед основних обіцянок — особлива увага приділяється медицині та освіті. Зокрема заявлялося про підтримку зростання народжуваності в Україні, реформи лікарень і шкіл. Головний принцип партії, заявлений на з'їзді Ігорем Палицею, — економічний прагматизм. У політсилі обіцяють створити умови для зростання кількості робочих місць, підтримки малого і середнього бізнесу, а також сільськогосподарських підприємств.
За інформацією "Рубрики", головним спонсором є бізнесмен Ігор Коломойський. Це багато в чому продиктовано персональним складом керівництва політсили, а також однойменною групою у Верховній Раді.
Наприклад, глава партії Ігор Палиця є багаторічним бізнес-союзником Коломойського. З 1999 по 2003 він був головою компанії "Нафтохім-Прикарпаття", яку тоді контролював олігарх.
Також у двох сімей є спільний бізнес. Син Палиці-старшого Захар у 2020 році став партнером Коломойського у компаніях "Нафтохімік-Прикарпаття" і "НПК-Галичина". Обопільні бізнес-інтереси у двох сімей є не тільки у нафтогалузі, але і в готельному бізнесі. Також на з'їзді був помічений і екс-нардеп Олександр Шевченко, у якого є спільний бізнес з олігархом, зокрема курортний комплекс "Буковель".
Ірина Суслова, правда, в коментарі "Рубриці" інформацію про залежність партії від Коломойського спростувала. "Нас усіх з кимось пов'язують. Мені здається, потрібно пов'язувати партію з тими людьми, які виходять і беруть на себе політичну відповідальність за програму, команду, яка буде працювати. Я для себе теж зробила вибір, що я у "За майбутнє". Чи означає цей факт, що партія моя? Ні, звичайно", — пояснила Суслова.
Як пише Чесно, за перший квартал 2020 року на рахунок партії прийшов всього лише один внесок у розмірі 100 тисяч грн. Донором виступила компанія "Міленіум 2018", яка пов'язана з групою Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.
При цьому судячи з візуальної реклами, бордів та дорогому партійному з'їзду, грошей у партії на вибори більше ніж вистачає. Наприклад, медіаспеціаліст Максим Безека відзначив, що тільки на просування у Facebook вітального ролика до Дня незалежності було витрачено 3 тисячі доларів.
"Додаємо сюди підтримку ботоферми, вартість продакшну, рекламу на інших платформах. Я не проти великих бюджетів. Це нормальна практика. За рік Порошенко витратив з особистої сторінки 168 тисяч доларів на рекламу Facebook, партія "ЄС" 187 тисяч, партія "Голос" 256 тисяч, "Слуги народу" 85 тисяч. І це при тому, що відкриті дані зазвичай нижче реальних сум", — підкреслив Безека.
Також нескладно помітити і велику кількість рекламних бордів, які останніми тижнями заповнили практично всю країну. Середня оплата одного борда в столиці, з метою політичної реклами, може досягати 10 тисяч грн на місяць. Все залежить від місця розташування площини, її розмірів, а також попередніх домовленостей. В інших містах ціни значно менше. Наприклад, у Миколаєві орендувати площину в хорошому місці можна в середньому за 3-4 тисячі грн.
У будь-якому випадку суми, враховуючи кількість використаних бордів, виходять астрономічні.
В офіційні рейтинги великих соціологічних агентств партія ще не потрапляла. Наприклад, в останні опитування групи "Рейтинг" політсилу навіть не вносили в опитувальник. Тому сказати конкретно про рейтинг у рамках всієї України зараз досить складно.
З іншого боку, на місцевих виборах підтримка тієї чи іншої партії залежить більше не від самого бренду, скільки саме від особистості кандидата. Наприклад, у Чернівцях за даними "Рейтингу" "Майбах" набирає 2% голосів, а у Черкасах значно більше, перш за все через персональну підтримку Анатолія Бондаренка. За різними оцінками його рейтинг варіюється в районі 30%.
За словами політтехнолога Сергія Бикова, у "За майбутнє" досить мало шансів в цілому на виборах в Україні. "Я не вірю у перспективи цього політичного проекту на місцевих виборах. Зараз багато хто робить акцент на місцевих проектах, які почали працювати задовго до оголошення виборів — саме вони мають шанс скласти конкуренцію партії влади на виборах. Інші ж проекти, які створили під вибори, швидше за все приречені на провал в цілому по країні, але можуть сформувати мінімальні фракції в деяких місцевих радах", — підкреслив "Рубриці" Биков, а також додав, що хороший результат у партії буде хіба що в Черкаській області.
Іншої думки дотримується Ірина Суслова. Вона впевнена, що у політсили є хороші шанси у багатьох регіонах. Як на заході, так і в центрі, або на сході. "Все залежить від команд на місцях. У нас в Чернівцях хороша команда, в Одеській області, в Луганській області, Житомирщина, що жінки, що чоловіки дуже професійні. У Київській області, Черкаській, Волинській, Рівненській, Івано-Франківській та Чернігівській. Коли я очолила жіночий рух, то мені прийшли сотні листів від жінок з усієї України, які хочуть приєднатися. Це жінки середнього віку, які вже сформувалися і готові допомогти нам розвивати країну", — підсумувала Суслова.
Судячи з усього, електоральними противниками "Майбаха" будуть партії "Пропозиція" і "Слуга народу". В окремих регіонах, можливо, і більш праві партії, "Голос" або "Європейська Солідарність". Також відомо, що "За майбутнє" домовилося про співпрацю з Аграрною партією України, яка має гарне представництво у селах і малих містах.
Тисячі українців, як військових, так і цивільних, приносять додому гільзи, патрони, гранати, частини снарядів і… Читати більше
Рішення для розбудови комьюніті, комфортних міст, українського підприємництва та інклюзивності суспільства. Читати більше
“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше
Безпека як основний вектор для трансформацій міської інфраструктури Читати більше
4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.