fbpx
Сьогодні
Небайдужа 18:15 08 Бер 2022

Захистити себе: що потрібно знати жінкам під час війни

Не лише про бій. Декілька важливих аспектів про превентивні заходи самозахисту.

У чому проблема?

Жінки становлять більшу частину населення, яке змушене переміщуватись через війну, щоб знайти безпечніше місце проживання для себе, своїх дітей, рідних.

На жаль, і під час переміщення, і під час перебування у своєму населеному пункті важко говорити про безпеку для жінок. Загроза зґвалтувань та насильства, яка, на жаль, лише виростає під час війни, — це лише одне з облич небезпеки. Наразі починає з'являтися й інформація щодо того, що на кордоні дівчат, які залишають Україну в пошуках безпеки, "зустрічають" сутенери та під виглядом волонтерів відвозять їх у борделі. Є також випадки домагання до жінок у бомбосховищах — а в умовах воєнного часу отримати допомогу в такому випадку може бути ще складнішим, ніж завжди. Жертва насильства НІКОЛИ не винна в насильстві. Але маємо бути обережними і зробити все, від нас залежне, аби уникнути його.

Яке рішення?

Як може захистити себе дівчина в цей час, особливо, коли чоловіки покинули домівки заради захисту країни?

Ми дуже сподіваємось, що ці поради ніколи вам не знадобляться, але маємо бути пильними. Пропонуємо порядок дій, якого має дотриматися кожна жінка, щоб захистити себе сьогодні. 

З чого починається самооборона?

Головне для самозахисту — це превентивні заходи. Спочатку необхідно зробити все, щоб захищатись не довелось. З цього починають навчання на всіх курсах самооборони:

👉🏻 Це стосується планування маршруту, яким ви прямуєте; обачне ставлення до незнайомців та ваша поведінка. 

👉🏻 Дистанція, яку ви тримаєте з іншими людьми.

👉🏻 Ваша психологічна підготовка. Ви маєте виглядати впевнено та спокійно. У кожній ситуації є свої нюанси, і про них нижче. 

Якщо виїжджаєте за кордон

Захистити себе: що потрібно знати жінкам під час війни

 

 • Будьте уважні та пильні щодо того, з ким ви сідаєте в машину. 
 • Слідкуйте, аби на машині було позначено "Гуманітарний конвой" або "Convoi Umanitar".
 • Намагайтеся бути у великих групах, де є діти та літні люди. 
 • Пильнуйте за своїми документами. Не передавайте паспорт в чужі руки за жодного приводу. 

Ще кілька корисних порад, аби запобігти торгівлі людьми:

 • Коли приймаєте пропозицію підвезти вас, зробіть селфі з водієм. Якщо він відмовляється, не їдьте з ним.
 • Перешліть номер машини та будь-яку інформацію про машину та водія вашій сім'ї та близьким людям. Зробіть це ДО ТОГО, як сідати в машину!
 • Уникайте стомлених водіїв!

У критичних ситуаціях 

Не приймайте рішень у стані паніки або близьких до неї станах. Панічні стани заважають тверезо оцінити ризики та прийняти зважене рішення. 

Скористуйтеся техніками заспокоєння, наприклад, налаштуйте дихання. Зробіть 5 вдохів та 5 видихів, рахуючи: "1 — вдих, 2 — видих, 3 — вдих…" і так далі. 

Якщо ви в укритті

м

Тримайтеся поруч із іншими жінками, заручіться взаємопідтримкою одна одної. 

В цілях самооборони не слід використовувати аерозольний перцевий балончик у приміщенні, оскільки так ви можете зашкодити ще й собі та іншим людям навколо. Проте підійдуть гелевий або струменевий перцеві балончики. 

Для того, щоб почувати себе більше в безпеці, ви можете взяти з собою свисток, щоб подати сигнал у критичний момент. 

Якщо бачите ворожих солдатів 

Допоможуть превентивні заходи: намагайтеся уникати діалогів та взаємодії з ними; місць, де вони перебувають. Тренери з самооборони радять не вступати з ними в бій, навіть якщо ви проходили курси самооборони. Тренер з жіночої самооборони Ігор Корчуков наголошував на тому, що перше, чому навчають на курсах самооборони — це вміння приймати рішення: чи варто взагалі застосовувати самооборону.

Не виходьте на вулиці в нічний час, в жодному разі не порушуйте комендантську годину! 

Як одягатися?

Перш за все, тепло та комфортно. Це може бути тактичний одяг, термобілизна. Намагайтеся уникати камуфляжного одягу, щоб вас випадково не переплутали з воєнними. 

Аби не привертати зайвої уваги, можете вбиратися у невиразні кольори: чорний, сірий, темні відтінки.

Погана ідея — складати предмети для самозахисту в сумочку. Тримайте руки в кишенях, а балончик або ключі — одразу в руці.

Що допоможе захиститись?

Захистити себе: що потрібно знати жінкам під час війни

 • Балончик з будь-якою хімічною речовиною. Найкраще — звичайно, перцевий балончик, але не у всіх він є. Тому підійдуть  дезодорант, засіб від комарів, засіб для взуття, засіб від тарганів.
 • Ключі. Але їх потрібно правильно взяти: вони не повинні стирчати між пальцями, це може бути травматично для вас. Ефективніше буде тримати ключі, як ніж. Бийте прямо в горло, в крайньому випадку киньте зв'язкою в обличчя нападнику. 
 • Скляна пляшка. Нею можна бити просто по голові. Можна розбити "трояндочку" і використати її, як ножа.
 • Пісок або жменя чогось дрібного. Це можна кинути противнику в очі. Цього часу вистачить, щоб вдарити нападника в пах та втекти. Пакетик з сіллю або перцем можна носити з собою в кишені, але важливо, щоб ви могли швидко та однією рукою його відкрити. 

Якщо на вас напали

Якщо ви ніколи не ходили на курси самооборони, не знаєте прийомів, краще не намагатися завдати фізичної шкоди противнику. Особливо, якщо бачите, що він сильніший за вас. Подряпини та слабкі удари не по болючих точках — все це тільки ще більше розлючить нападника.

Тому захист має бути агресивним. Це має бути не один-два удари, а п'ятдесят. Цілитися потрібно в очі, горло, шию, пах. Завершати захист потрібно контратакою, а вже потім — бігти. 

Більш детально — в проекті "Бийся як дівчинка", який зняли у Національній поліції України.

А чого краще не робити?

Не діставайте зброю, якщо не вмієте нею користуватись або дістаєте її лише для погрози. Агресор може легко її забрати та використати проти вас. 

Якщо вже ви дістали ніж, то приготуйтесь ним вбивати. Інакше не діставайте його, бо тоді ним вб'ють уже вас.

1
20482

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: