Не те ж саме, що надзвичайний стан. Як зміниться життя в Україні в умовах нового режиму до 24 квітня.
Сьогодні, 25 березня, по всій Україні запровадили режим надзвичайної ситуації. Він триватиме до 24 квітня. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів. На цей же строк продовжать і карантинні заходи.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив,що йдеться саме про надзвичайну ситуацію.
Наголосимо на тому, що надзвичайна ситуація не обмежує конституційні свободи громадян.
Оголошуючи надзвичайну ситуацію, уряд фактично констатує її виникнення, загрозливість масштабів та розробляє стратегію по ліквідації наслідків.
Тобто стан речей не є апокаліптичним, він просто потребує більшого рівня консолідації на загальнодержавному рівні. Нагадаємо,що до цього режим надзвичайної ситуації запровадили в окремих областях.
Як зазначив сьогодні на засіданні прем'єр, в уряді Не виключають можливість продовження карантинних заходів і в подальшому. Однак не виключають і зворотнє, тобто скасування відповідних заходів, якщо епідемію вдасться подолати раніше.
Якщо зовсім простими словами, то для пересічних громадян на сьогоднішній день не передбачають обмежень більше, ніж уже є зараз.
1. Влада організовує безперервний контроль за розвитком надзвичайної ситуації.
2. Продовжує діяти заборона на проведення масових заходів, руху громадського транспорту, закриття кордонів.
3. Крім того, населення посилено та своєчасно інформують про перебіг ситуації.
4. В нинішніх умовах це, а також забезпечення громадян необхідними засобами захисту та дезінфекції є нашим беззаперечним правом.
5. Зупиняється діяльність суб'єктів господарювання, розташованих в особливо небезпечних зонах надзвичайної ситуації.
6. Ухвалюється комплекс санітарно-гігієнічних протиепідеміологічних та лікувальних заходів, здійснюється дезінфекція територій і техніки.
7. У посиленому режимі охороняють громадський порядок.
Попри те, що ці інструкції можуть видаватися суворими та загрозливими, по факту, вони вже були введені в окремих областях України. Тому для багатьох людей відчутними зміни не будуть.
Додатково уряд також ухвалив рішення посилити протиепідеміологічні заходи на КПП.Зокрема, перед пропуском громадяни повинні пройти медичний огляд, а транспорт дезінфікуватимуть. Залучають до роботи на об'єктах працівників і техніку МОЗ, Госпродпотребслужби, Нацгвардії та Національної поліції.
Також обіцяють надавати посилену допомогу малозахищеним громадянам, для цього працюватимуть соціальні служби, волонтерів та громадські організації.
І наостанок. Надзвичайна ситуація і надзвичайний стан — різні речі.Останній варіант незрівнянно гірший, оскільки передбачає реальне обмеження прав та свобод громадян. Запроваджують його за Указом президента та після затвердження Верховною Радою. Тобто, процедура складніша і до Кабміну відношення не має.
Серед найжорстокіших проявів надзвичайного стану — примусове відчуження або вилучення майна у юридичних та фізичних осіб, евакуація людей, переорієнтація виробництва на потреби подолання наслідків кризової ситуації, перевірки документів громадян та огляд їх речей, розподіл продуктів за квотами, надання додаткових повноважень виконавчим органам влади.
Таким чином, введення надзвичайної ситуації не є причиною для нової хвилі паніки.
Читайте також:
Йога через інтернет, флешмоби та гумор: як бізнес переходить на дистанційну роботу
Як перейти на віддалену роботу: підбірка інструментів
Як бізнес в Україні та світі допомагає у боротьбі з коронавірусом
Надихаючі вчинки. Як люди поводять себе під час коронавірусу і повертають віру у добро
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.