fbpx
Сьогодні
УрбанРубрика 13:30 11 Січ 2022

Як зекономити на поїздках на громадському транспорті? "Картка киянина" та інші рішення

Як отримати "Картку киянина", у чому різниця з Транспортною карткою, коли метро таки подорожчає і як можна буде економити по 8 гривень з кожної поїздки, — розбиралася "Рубрика".

English version here

У чому проблема? 

В жовтні киян налякали тим, що проїзд в метро коштуватиме 20 гривень. І хоча мер Києва Кличко запевнив, що вартість проїзду не підвищиться принаймні до весни 2022, новини про те, що проїзд має коштувати дорожче, знов з'явилися в грудні. Так, на запит видання "Мінтранс", підприємство "Київський метрополітен" відповіло, що вже заклало в проєкт фінплану 2022 року ціну 21,96 гривень. У метрополітені зазначили, що за такого тарифу вони виходитимуть лише "в нуль", але не отримуватимуть додаткового прибутку. 

картка киянина

Таким чином, вартість поїздки може зрости більше ніж удвічі, тож настав час замислитись про те, як зекономити на поїздках у громадському транспорті. 

Яке рішення?

картка киянина

У КМДА киянам пропонують отримати "Картку киянина" — банківську картку Ощадбанку для розрахунків, на яку поступатимуть пільги, доплати, допомоги, компенсації. А ще картка дозволяє отримувати знижки, і її можна використовувати як документ, що ідентифікує вас як пільговика. Тобто одночасно картка є і банковою, і пільговою, і навіть транспортною.

"Картка киянина" допомагає зекономити на проїзді у громадському транспорті. Після новини про підвищення тарифів це особливо актуально. З "Карткою киянина" проїзд міг би коштувати не 20, а 12 гривень. Поки ціна на проїзд в метро складає 8 гривень, зараз із "Карткою киянина" ви можете їздити за 6,5 гривень за поїздку. 

До того ж, картку не обов'язково носити з собою (так з'являється ризик загубити її, а за повторний випуск доведеться платити, навіть якщо ви — пільговик та спочатку отримали її безкоштовно). Так, ви можете прив'язати її до електронного гаманця телефону, оплачувати поїздки та сканувати її в метро та наземному транспорті.

Як це працює?

Чому із "Карткою киянина" їздити в метро дешевше?

Можливість їздити в метро "зі знижкою" дає не лише "Картка киянина", а система, яку пропонує Київський метрополітен. Ціна залежить від кількості придбаних поїздок, які, в тому числі, можна придбати із "Карткою киянина". Вона є носієм електронного квитка та надає її утримувачу право проїзду в муніципальному наземному та підземному транспорті м. Києва:

 • безкоштовний проїзд (для пільговиків, адреса реєстрації яких в м. Києві);
 •  діє як класичний транспортний квиток з можливістю придбання поїздок. Чим більше поїздок ви придбаєте за один раз, тим дешевше обійдеться кожна з них.

картка киянина

Придбати поїздки на "Картку киянина" можна на сайті ГІОЦ, у касах метро та в терміналах. У мобільному застосунку "Київ Цифровий" поповнити картку для нових поїздок не вдасться. 

Що ще мені дасть "Картка киянина"?

 • Можливість верифікації за Bank ID для отримання адміністративних послуг через Інтернет;
 • Отримання доступу до різних електронних сервісів столиці через "Особистий кабінет киянина", а саме:

запис дитини до дитячого садочка на сайті. Надає перевагу в електронній черзі та забезпечує фінансування вартості утримання дитини в садочку за рахунок бюджету міста;

оплата комунальних платежів в «Ощад 24/7» та на сайті ГІОЦ (КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр") і через ЦКС (Центр комунального сервісу);

можливість проголосувати за петиції та Громадський бюджет;

 • Надання знижок утримувачам картки в торговельно-сервісних мережах за умови пред'явлення "Картки киянина":

– можливість придбання "соціального хліба" зі знижкою від 20 до 70% в залежності від категорії пільговика. В кіосках продажу соціальних сортів хліба ПАТ "Київхліб" встановлено єдиний режим роботи з продажу соціального хліба — з 8:00 до 20:00 щодня, завезення продукції – тричі на день (о 8:00 год., 13:00 год., 16:00 год.);

– в торговельних мережах ПП «БІЛЛА-Україна» (23 супермаркети), ПП «Торговий дім «Вест лайн» (3 супермаркети), ПрАТ «Фуршет» (22 супермаркети), ТОВ «Новус Україна» (23 супермаркети) – надають знижки 3-7%;

 • Надання знижок в муніципальних театрах та музеях:

у театрі та музеї встановлені спеціальні ціни або визначені дні безкоштовного відвідування для утримувачів "Картки киянина". Знижка — від 5 до 50% від вартості квитків, реалізація квитків за пільговою ціною;

 • Надання знижки в місцях відпочинку:

можливість знижки на відвідування зоопарку до 50% від вартості квитка;

 • Можливості в мережі комунальних аптек КП «Фармація» за умови пред'явлення картки:

– реалізація утримувачам "Картки киянина" вітчизняних лікарських засобів (210 найменувань);

– реалізація утримувачам "Картки киянина" всіх лікарських засобів за спеціальними цінами.

картка киянина

Як отримати "Картку киянина"?

Отримати "Картку киянина" можна, звернувшись у відділення Ощадбанку. Ви можете отримати картку, якщо ви:

 • маєте київську реєстрацію;
 • навчаєтесь у навчальних закладах Києва; 
 • є батьками або опікунами київських школярів; 
 • офіційно працюєте в Києві; 
 • є вимушеним переселенцем із зони АТО та окупованого Криму.

Для пільговиків це безкоштовно, для інших категорій населення користування карткою обійдеться у 120 гривень на рік, які потрібно буде сплатити банку після першого року користування. 

При собі потрібно мати:

 • паспорт, або документ який його замінює,
 • ідентифікаційний номер,  
 • документ, який підтверджує статус пільговика (для киян-пільговиків), 
 • довідка про працевлаштування в організації, зареєстрованій в Києві (для киян-пільговиків), 
 • кольорове фото 3х4 (за умови відсутності якісного фото, вклеєного в паспорті).

А це точно спрацює?

Головним недоліком "Картки киянина" користувачі вважають те, що її можливо отримати тільки в одному банку, який по мірі користування карткою підключає інші, платні послуги, наприклад, СМС-сповіщення за 7 гривень. Про це користувачі зазначають під дописом на сторінці "Картки киянина" у Facebook. 

У деяких випадках картка не працює в наземному транспорті. Що робити в такому разі, поки що невідомо. 

Ще більше корисних рішень! 

Ще один спосіб дешевше їздити громадським транспортом — користуватись Транспортною карткою "Київ Цифровий". Транспортна картка теж дозволяє купувати поїздки на метро дешевше — за рахунок їхньої кількості. Придбати від 1 до 9 поїздок обійдеться у стандартні 8 грн, а от від 10 до 19 поїздок — уже у 7,70, а придбання 50 поїздок дозволить знизити вартість однієї поїздки до 6,50 грн. 

Із Транспортною краткою ви не отримаєте функціоналу "Картки киянина", проте уникнете додаткового ланцюга у взаємодії — Ощадбанку. 

картка киянина

Придбати Транспортну картку Ви можете:

 • у касах на всіх станціях Київського метрополітену;
 • в терміналах самообслуговування на всіх станціях Київського метрополітену та лініях швидкісного трамваю;
 • у Т-кіосках.

Поповнити Транспортну картку або придбати разовий QR-квиток Ви можете:

 • в мобільному застосунку "Київ цифровий"
 • в мобільному додатку "EasyPay";
 • в касах метрополітену;
 • в терміналах самообслуговування на всіх станціях метрополітену та лініях швидкісного трамваю;
 • у боксах самообслуговування EasyPay;
 • на платіжному порталі EasyPay.
1
29731

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: