Україна отримає від Німеччини ще одну систему Patriot
Про передачу Україні ще однієї системи протиповітряної оборони Patriot оголосила Німеччина.
Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ країни, передає Рубрика.
Там зазначили, що посилення української ППО є вирішальним.
Київ отримає ще один Patriot разом із пакетом військової допомоги на 500 млн євро, про який оголосили 30 травня.
"Жорстока агресія путіна проти України і його провокації на зовнішніх кордонах ЄС і НАТО вимагають нашої непохитної єдності. Міжнародне право є однозначним: держави, які зазнали нападу, мають не лише право захищати свою територію, але й зобов'язані захищати своїх громадян. Наша військова підтримка України відповідає цим принципам", — наголосила глава німецького МЗС Анналена Бербок.
Зазначимо, що у квітні Німеччина вже оголошувала про надання Україні системи ППО Patriot, а також боєприпасів до неї.
А у травні Берлін передав зенітно-ракетний комплекс IRIS-T. 24 травня він уже прибув до України.
Таким чином зараз в Україні є чотири системи Iris-T середньої дальності та одна система Iris-T малої дальності.
Що відомо про ініціативу пошуку ППО для України
Нагадаємо, уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні, 17 квітня. Берлін пізніше повідомляв, що обговорює з Данією та Нідерландами фінансування ініціативи.
У квітні Бельгія також оголосила про виділення 200 мільйонів євро на німецьку ініціативу, а у травні Канада пообіцяла дати понад 55 мільйонів доларів.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус також оголосив про наміри придбати у Сполучених Штатів Америки три пускові установки для реактивних систем залпового вогню HIMARS та передати їх Україні.
Нагадаємо, що на 22-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"), що відбулося напередодні, висловили підтримку ініціативі Німеччини з пошуку засобів протиповітряної оборони для Києва низка країн.
Згідно з інформацією, ініціативу з пошуку засобів протиповітряної оборони для України профінансують Бельгія, Данія, Канада, Нідерланди та Норвегія.
Окрім того, додатково Бельгія, Велика Британія, Іспанія, Литва, Румунія, США та Франція пообіцяли допомогти "обладнанням і ракетами" (ймовірно, не обов'язково в межах ініціативи ФРН), а Латвія – висловила бажання приєднатись до ініціативи.