fbpx
Сьогодні
11:49 22 Тра 2024

Фінансові керівники G7 спробують узгодити позицію щодо активів рф, - ЗМІ

Цього тижня на зустрічі фінансових керівників країн G7 в Італії буде зроблено спробу порозумітися з приводу того, як використовувати заморожені російські активи для допомоги Україні.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Reuters.

Міністри фінансів та керівники центральних банків країн "Великої сімки" багатих демократій – США, Японії, Німеччини, Франції, Великобританії, Італії та Канади – зберуться у північному італійському прибережному місті Стреза 24 та 25 травня.

Учасники переговорів G7 вже кілька тижнів обговорюють, як найкраще використати російські фінансові активи на суму близько 300 мільярдів доларів, заморожених невдовзі після вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року.

План Сполучених Штатів

Сполучені Штати прагнуть знайти спосіб збільшити майбутні доходи від цих активів або шляхом випуску облігацій, або, ймовірніше, шляхом надання Україні кредиту, який може забезпечити їй до 50 млрд доларів у найближчому майбутньому.

Проте необхідно опрацювати безліч юридичних та технічних аспектів, а це означає, що у Стрезі не очікується досягнення детальної угоди, заявили кілька чиновників.

У цьому випадку неформальні переговори продовжаться з метою надання пропозиції главам урядів країн "Великої сімки", які зустрінуться в Апулії, на півдні Італії, 13-15 червня.

Ідея про випуск облігацій "Великою сімкою" для України, схоже, втратила свою актуальність, оскільки США наразі пропонують кредит, підкріплений потоком доходів від заморожених активів.

Хто керуватиме кредитом – Світовий банк чи будь-який інший орган – як він буде гарантований, як можна оцінити майбутні прибутки і що станеться у разі мирної угоди з Росією – все це ще потрібно прояснити.

Європейські офіційні особи виявляють особливу обережність: один дипломат ЄС заявив, що для ухвалення остаточного рішення знадобляться "тижні, якщо не місяці".

Цього року Італія головує в G7, і її міністр економіки Джанкарло Джорджетті заявив минулого тижня, що пропозиції США щодо використання російських активів мають "досить серйозні юридичні наслідки", які ще потребують роз'яснення.

Нагадаємо, 21 травня Рада Європейського Союзу схвалила передання надходжень від оподаткованих надприбутків заморожених російських активів Україні.

Що відомо про передачу прибутків конфіскованих російських активів Україні

24 лютого країни Групи семи (G7) оприлюднили заяву, в якій підтвердили, що триматимуть замороженими активи росії у своїх юрисдикціях до завершення повномасштабної війни рф проти України.

Варто додати, що у Європейському Союзі підготували законодавчу пропозицію, за якою Україна почне отримувати прибутки від заблокованих активів російського Центробанку вже у липні: кошти спрямують на постачання зброї та розвиток оборонної промисловості.

19 березня Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель запропонував використати 90% доходів від заморожених в Європі активів рф на закупівлю зброї для України через Європейський фонд миру.

8 травня Постійні представники ЄС погодили використання прибутків від заморожених російських активів на підтримку відновлення України та її військового захисту від агресії рф.

За відкритою інформацією, на балансі Euroclear нині перебувають 192 млрд євро активів російського Центробанку. ЄС шукає правові механізми для подальшого поводження з цими заблокованими ресурсами, а також із нарахованими на них відсотками, обсяг яких за минулі два роки сягнув 5 млрд євро.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: