У Єдиному реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин є дані про понад 37 000 осіб, – омбудсмен

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, вже є дані про понад 37 тисяч осіб.

Про це він розповів під час дискусії "Цивільні в незаконному утриманні Росією: спільні кроки влади та громадянського суспільства для їхнього звільнення", пише Укрінформ, передає Рубрика.

"У нас наразі діє Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Він перебуває у процесі наповнення інформацією, і за останніми даними, які я отримав вчора, у реєстрі на сьогодні понад 37 тисяч громадян України", – зазначив омбудсмен.

За його словами, у цьому реєстрі є дані про:

  • цивільних українців,
  • дітей,
  • військовослужбовців ЗСУ.

Він прогнозує, що кількість осіб у цьому списку зростатиме.

Лубінець підкреслив, що росія викрадає та ув'язнює українських цивільних громадян від початку збройної агресії проти України, тобто з 2014 року.

За його словами, росіяни порушують міжнародне гуманітарне право, бо є пряма норма 4-ї Женевської конвенції, якою забороняється захоплювати цивільних заручників.

"Норма є, але РФ продовжує це робити. І проблема, напевно, в тому, що немає відповідальності за порушення цієї норми", – вважає уповноважений ВР із прав людини.

Він зазначив, що 10 років рф не надає жодної інформації про цивільних заручників.

Лубінець додав, що українська влада неодноразово використовувала свої канали комунікації з російською стороною, зокрема, особисто він мав контакти із російською омбудсменкою Тетяною Москальковою, під час яких вони порушували питання щодо цивільних.

"На жаль, результату як такого у нас немає. Саме тому, що ми не можемо отримувати будь-яку інформацію від РФ, у нас немає точної кількості тих, кого незаконно утримує країна-агресор", – сказав Лубінець.

За його словами, скільки українській владі треба часу для повернення усіх цивільних, які знаходяться у російському полоні, ніхто не може сказати навіть теоретично, бо зараз немає інструментарію, як це робити.

Як повідомлялось, у травні 2023 року запрацював Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Окрім того, в Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти та депортованих дітей.

Нагадаємо, українцям пояснили, з чого почати пошук родичів, які зникли безвісти.

Також повідомлялось, що 13 квітня на столичному Майдані Незалежності пройшла мирна акція "Безвісти зниклі – це не вирок", яку присвятили захисникам Бахмута та Соледара.

Свіжі дописи

  • Новини

У столиці невідомі обстріляли один з енергетичних об’єктів “Київтеплоенерго”

31 березня на одному з енергетичних об’єктів «Київтеплоенерго» в Голосіївському районі виявили кульові отвори. Про… Читати більше

Tuesday April 1st, 2025
  • Новини

Не тільки в ЗСУ: виплата 1 млн за “контрактом 18-24” діятиме у ДПСУ та Нацгвардії

Уряд вирішив розширити виплату одноразової грошової винагороди за «контрактом 18-24». Тепер її зможуть отримати молоді… Читати більше

Tuesday April 1st, 2025
  • Новини

Україна отримала 3,5 млрд євро від ЄС у межах програми Ukraine Facility

Україна отримала черговий транш у розмірі 3,5 млрд євро від ЄС у межах програми Ukraine… Читати більше

Tuesday April 1st, 2025
  • Новини

Близько тисячі охочих на Закарпатті взяли участь у благодійному забігу: на зібрані кошти купили дрони

Масштабний благодійний забіг Khust Half Marathon провели у місті Хуст Закарпатської області, щоб на зібрані… Читати більше

Tuesday April 1st, 2025
  • Новини

Листи з глибин Південного океану: українські полярники отримали перші дані від аргобуїв 

Українські науковці зробили важливий крок у вивченні Південного океану. Вони отримали перші дані від інноваційного… Читати більше

Tuesday April 1st, 2025
  • Новини

З 1 квітня всі бронювання за старими правилами втратили чинність: як переоформити

1 квітня втратили чинність усі бронювання від мобілізації, які були оформлені за старими правилами. Продовжити… Читати більше

Tuesday April 1st, 2025