В Одесі топонімічна комісія запропонувала перейменувати Катерининську площу на Європейську

Фото: Телеграм / Одеса. Офіційно
Історико-топонімічна комісія Одеси рекомендувала міській раді перейменувати Катерининську вулицю та площу в місті, названих на честь російської імператорки Катерини ІІ, запропонувавши назву – площа та вулиця Європейська.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Одеської міської ради.
Як наголошують, відповідне рішення комісія ухвалила у четвер, 4 квітня, на своєму черговому засіданні.
"На черговому засіданні міської історико-топонімічної комісії було продовжено обговорення питань перейменування топонімів в Одесі. Зокрема, члени комісії рекомендували перейменувати Катерининську вулицю та Катерининську площу", зазначили у повідомленні.
Також комісія запропонувала перейменувати:
- вулицю Жуковського на вулицю Лесі Українки,
- вулицю Буніна – на вулицю Поліцейська (історична назва топоніму).
Нагадаємо, що у лютому 2023 року на кращу проєктну пропозицію з реконструкції Катерининської площі провели конкурс у Одесі.
Окрім того, наприкінці 2022 року на площі Катерининській знесли пам'ятник Катерині ІІ.
Що передувало демонтажу пам'ятника Катерині ІІ в Одесі
Після початку повномасштабної війни Росії проти України в Одесі заговорили про демонтаж монумента російській імператриці Катерині ІІ. Активісти почали проводити перфоманси з вимогою демонтувати його.
Нагадаємо, що раніше були зареєстровані дві петиції щодо пам'ятника Катерині ІІ.
В одній пропонувалося просто його знести. Автор іншої петиції запропонував поставити на його місці скульптуру порно-актора Біллі Геррінґтона.
Президент Володимир Зеленський звернувся до міської ради Одеси із проханням розглянути пропозицію про знесення пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ.
Міський голова Одеси Геннадій Труханов у серпні минулого року заявив, що виступає проти знесення пам'ятника Катерині II.