Створили сайт із дослідженням атаки на Маріупольський драмтеатр: навіщо це рішення

Центр просторових технологій (CST) запустив сайт із дослідженням атаки на Маріупольський драматичний театр, де зібрані матеріали, що засвідчують воєнний злочин російських загарбників.

Про це повідомила у Телеграмі пресслужба Маріупольської міської ради, пише Рубрика.

У чому проблема?

Зранку 24 лютого 2022 року Маріуполь одним із перших прийняв удари загарбників і одразу став пріоритетною мішеню для російських військ.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів, з 24 лютого по 20 травня 2022 року

У міськраді наголосили, що нині росіяни намагаються приховати наслідки бомбардування театру 16 березня 2022 року. Спочатку вони обнесли театр будівельною завісою, а тепер проводять роботи з демонтажу будівлі.

Яке рішення?

Тому Центр просторових технологій (CST) запустив сайт із дослідженням атаки на Маріупольський драматичний театр, де зібрані фото, відео, супутникові знімки, що засвідчують воєнний злочин росіян.

Як це працює?

"Центр просторових технологій (CST) запустив "Просторовий архів", де зібрав тисячі фотографій, відео, супутникових знімків та публікацій у соціальних мережах про трагедію Драмтеатру", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в архіві ще викладені розмови зі свідками знищення російськими загарбниками будівлі, де ховалися сотні маріупольців.

У міськраді поінформували, що "Просторовий архів" включає:

  • 10 відеоінтерв'ю зі свідками вибуху,
  • діаграми,
  • візуалізацій та 3D-моделей, які надають результатам дослідження просторовий вимір.

Крім цього, на сайті представлені три дослідницькі тексти із результатами дослідження, що розповідають про роль театру як укриття та аналізують наслідки атаки.

За словами організаторів проєкту, матеріали дослідження є важливим історичним документом, що засвідчує воєнний злочин росіян.

Як повідомляв Укрінформ, скинувши дві авіабомби на Маріупольський драматичний театр, росіяни вчинили один із найстрашніших злочинів, який неможливо забути і пробачити.

Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що заступник голови Асоціації родин захисників Азовсталі Юлія Федосюк запустила англомовний сайт із моніторингом воєнних злочинів російської федерації в Маріуполі та у відношенні військовополонених азовців.

Також ми писали, що у Львові в офісі "Mariupol Reborn" презентують фотовиставку маріупольського фотографа, дослідника російських злочинів проти українців Івана Станіславського "Обережно Крихке!".

Окрім того повідомлялось, що у Києві презентували літопис, що проливає світло на кожен із 86 днів оборони Маріуполя. Він створений Big City Lab та Національним музеєм історії України за підтримки Mariupol Reborn.

Свіжі дописи

  • Новини

На Херсонщині росіяни з дрона атакували авто з гуманітарним хлібом

Російські загарбники атакували дроном автомобіль із гуманітарним хлібом у Дудчанах, що у Херсонській області. Про… Читати більше

Monday April 14th, 2025
  • Новини

У Києві на світлофорах впроваджують нові кнопки виклику зеленого світла для пішоходів із порушеннями зору

Для створення комфортних умов для пішоходів у Києві світлофорні об’єкти обладнують новим типом кнопок, поєднаними… Читати більше

Monday April 14th, 2025
  • Новини

Ветеранський ярмарок у центрі Львова: 28 підприємств ветеранів та їх родин представили свою продукцію

13 квітня у Львові на площі Ринок відбувся вже шостий Ярмарок ветеранського бізнесу. 28 підприємств… Читати більше

Monday April 14th, 2025
  • Новини

На Одещині встановили новий кулінарний рекорд: зварили понад півтори тонни зеленого борщу із страусиними яйцями

У Чорноморську, що на Одещині, до дня міста встановили кулінарний рекорд України. На центральній площі… Читати більше

Monday April 14th, 2025
  • Новини

У Галицькому нацпарку після 15-річної перерви загніздилися червонокнижні косарі

На Прикарпатті у Галицький НПП після 15 років на гніздування повернулись червонокнижні косарі білі. Науковці… Читати більше

Monday April 14th, 2025
  • Новини

Луцькі школярі представлять робота для збору сміття на світовій Олімпіаді геніїв

Двоє учнів 10 класу Луцького ліцею №9 — Василь Капітан та Олег Павлик — увійшли… Читати більше

Monday April 14th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.