fbpx
Сьогодні
12:56 01 Бер 2024

Зеленський підписав закон про медичне забезпечення ЗСУ за стандартами НАТО: у чому рішення

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних сил України.

Про це пише Рубрика з посиланням на законопроєкт №10343.

У чому проблема?

З початком активізації бойових дій на території України, потреби в забезпеченні військових частин сучасним та якісним медичним майном
зростають.

Починаючи з 24 лютого 2022 року в Україні було ухвалено 136 стандартів НАТО, натомість як за увесь час до цього – 151.

При цьому, відповідно до політики НАТО зі стандартизації, запровадження стандартів та інших документів НАТО зі стандартизації є добровільним національним рішенням, що відбувається шляхом врахування його положень у відповідних нормативно-правових актах чи стандартах з метою забезпечення досягнення взаємосумісності та багатонаціонального співробітництва.

Яке рішення?

Глава держави підписав закон про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних сил України.

Документ дозволяє Міністерству оборони затверджувати протоколи та стандарти надання домедичної та медичної допомоги на основі стандартів НАТО, йдеться в картці законопроєкту №10343.

Як це працює?

Згідно з новим законом, Міноборони зможе затверджувати перелік, стандарти якості та мінімальні вимоги до спеціалізованих медикаментів, якими користуються військові під час ведення бойових дій.

У пояснювальній записці йшлося, що його ухвалення допоможе задовольнити потреби в забезпеченні військових частин сучасним та якісним медичним майном.

"Законопроєкт є важливим кроком на шляху до забезпечення високого рівня медичної допомоги для українських військовослужбовців, адаптованого до найкращих міжнародних практик.

Він не лише покращить якість домедичної та догоспітальної допомоги, але й забезпечить більш ефективне використання ресурсів, оптимізацію лікувальних процесів та, що найважливіше, збереження життів українських захисників", – повідомляла заступниця міністра оборони Наталія Калмикова 7 лютого.

За її словами, на практиці закон допоможе покращити медичне забезпечення ЗСУ, оскільки в рамках закону, зокрема, мають:

  • уніфікувати підходи лікування в закладах охорони здоровʼя Міноборони комунальної та державної власності;
  • встановити медичні професійні кваліфікації;
  • затвердити списки медикаментів та обладнання, які постачатимуться за уніфікованими стандартами.

Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що Міністерство оборони завершило перший етап впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP).

Також повідомлялось, що у Міністерстві оборони України створюють можливість вести електронні журнали для обліку військового майна.

Окрім того, Кабінет Міністрів підтримав постанову Міністерства економіки, яка дозволяє проводити оборонні закупівлі через систему Prozorro.

А також, уряд також затвердив документ про дерегуляцію виробництва боєприпасів. Цей проєкт запустили влітку минулого року.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: