fbpx
Сьогодні
16:10 09 Лют 2024

У Мукачеві відкрили Ромський інтеграційний центр: для чого це рішення

English version here

Фото: Телеграм / Лубінець

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Ромський інтеграційний центр відкрився в Мукачеві.

Про це він написав у Телеграмі, інформує Рубрика.

У чому проблема?

За словами омбудсмена, моніторингові візити до ромських поселень протягом 2022-2023 років показали, що через агресію росії ситуація з отриманням адмінпослуг ромами погіршується, зокрема щодо отримання документів, які посвідчують особу.

Через це ромам складно:

  • працевлаштуватися,
  • отримати медпослуги,
  • статус ВПО,
  • гуманітарну допомогу.

Загалом, за неофіційними даними ромських громадських організацій, у Закарпатській області кількість осіб, які недокументовані, може досягати 10 тисяч.

Яке рішення?

Тому в Мукачеві відкрили Ромський інтеграційний центр.

За словами омбудсмена, у відкритті взяли участь:

  • його представник в Закарпатській області Андрій Крючков,
  • координатор системи ООН в Україні Деніз Браун,
  • представниця ООН Жінки в Україні Сабін Фрайзер Гюнеш,
  • представники УВКБ ООН в Україні та БФ "Регіон Карпат NEEKA",
  • місцевої влади, партнерів і ромських організацій.

Як це працює?

"У межах відкриття представники державних, міжнародних і громадських організацій відвідали ромське поселення в Ужгороді, де побачили катастрофічні умови проживання ромів", – заявив Лубінець.

Фото: Телеграм / Лубінець

Покращення дотримання прав ромської національної меншини (спільноти) є частиною євроінтеграційних зобов'язань України, наголосив омбудсмен.

У межах проєкту Ради Європи "Підтримка реформи правової бази щодо національних меншин та стійкості національних меншин і ромів в Україні" у червні 2023 року Офіс омбудсмена ініціював реалізацію пілотного проєкту "Документування осіб з числа ромської національної меншини (спільноти) та напрацювання юридичних механізмів спрощення цієї процедури" у м. Мукачево Закарпатської області.

Крім того, в Офісі створений відповідний структурний підрозділ, який координує представник обмбудсмена з рівних прав і свобод, прав нацменшин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов.

Також за даними Офісу омбудсмена, близько 20% дорослих ромів не мають жодної освіти.

Нагадаємо, раніше Рубрика писала, як в Одесі ромським жінкам допомагають стати на ноги. Детально про це можна прочитати в матеріалі "Ми не хочемо просити і не хочемо красти".

Зауважимо, що після статті "Рубрики" Одеський проєкт, який допомагає ромкам, отримав хвилю підтримки і поштовх для розвитку.

Як повідомлялось, народні депутати ухвалили у цілому альтернативний законопроєкт про нацменшини, який необхідний для подальшої євроінтеграції.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: