fbpx
Сьогодні
Відео 12:59 28 Січ 2024

У свій перший рейс з Маямі вирушив найбільший у світі круїзний лайнер: екологи стурбовані

З порту в Маямі американського штату Флорида вирушив у перший рейс найбільший у світі круїзний лайнер Icon of the Seas. 

Про це пишуть в Associated Press і BBC.  

Як розповідають в іноземних виданнях, довжина лайнера Icon of the Seas від носа до корми – 365 метрів, яку можна порівняти із 4 міськими кварталами.  

Найближчі 7 днів лайнер відвідає прибережні частини островів у тропіках

круїзний лайнер

Фото: AP / Lynne Sladky

Зазначають, що на лайнері може вміститися:

  • до 7 600 пасажирів,
  • близько 2 350 членів екіпажу.

Судно містить 20 палуб, які розділені на 8 "районів". На них розташовано понад 40 ресторанів, барів та лаундж-зон, а також: 

  • 7 басейнів; 
  • 6 водних гірок; 
  • ковзанка; 
  • театр. 
круїзний лайнер

Фото: DIP

Побудоване на верфі в Турку, Фінляндія, судно, зареєстроване на Багамських островах. Його будівництво коштувало 2 мільярди доларів

"Це кульмінація більш ніж 50 років мрій та інновацій. Це ідеальний сімейний відпочинок для кількох поколінь", – сказав президент і головний виконавчий директор Royal Caribbean Group, Джейсон Ліберті.

Своєю чергою, екологи б'ють на сполох, адже протягом 7-денної подорожі судно спродукує шалену кількість викидів парникових газів.

Водночас директор морської програми Міжнародної ради з чистого транспорту Браян Комер зазначив, що використання подібного лайнера – це "крок у неправильному напрямку".

За його словами, круїзні лайнери, які використовують зріджений природний газ, часто викидають його безпосередньо в атмосферу. 

круїзний лайнер

Фото: DIP

Викиди містять метан, що посилює парниковий ефект набагато сильніше за вуглекислий газ

"За нашими оцінками, використання зрідженого природного газу як суднового палива продукує на 120% більше викидів парникових газів, ніж судновий газойль", – повідомив Браян Комер.

За словами представник компанії, яка займалася розробкою лайнера, Icon of the Seas спроєктований так, щоб працювати на 24% ефективніше, ніж передбачає міжнародний стандарт нових суден. 

Нагадаємо, що через кліматичну кризу крижаний щит Гренландії втрачає в середньому 30 мільйонів тонн льоду на годину, що на 20% більше, ніж вважалося раніше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: