Уперше Україна отримає від Німеччини військові гвинтокрили

Федеративна Республіка Німеччина передасть Україні списані багатоцільові військові гелікоптери Sea King Mk41.

Про це завив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус після зустрічі 18-ої зустрічі у форматі "Рамштайн" оголосив, повідомляє видання Tagesschau.de.

Як повідомив очільник німецького відомства, Україна отримає шість багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41 разом із комплектом запасних частин. Німецька сторона також забезпечить навчання українських військових.

"Sea King – це перевірений і надійний вертоліт, який допоможе українцям у багатьох сферах: від розвідки над Чорним морем до транспортування солдатів. Це перша німецька поставка такого типу", – підкреслив Пісторіус.

У Міноборони Німеччини додали, що з початку повномасштабної війни Росії проти України загальний обсяг німецької військової допомоги Києву сягнув близько шести мільярдів євро.

Окрім того, Німеччина у 2024 році надасть Україні військові товари на понад 7 млрд євро.

Що відомо про підсумки "Рамштайна"

Онлайн-засідання 18-ї зустрічі Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" розпочалося у 23 січня. 

Українську делегацію очолював Міністр оборони Рустем Умєров. За його словами, зараз критично необхідно нарощувати довгострокові пакети військової допомоги України. 

Міністерство оборони зі свого боку готове співінвестувати в технології та спільне виробництво, ділитися нашим бойовим досвідом, сприяти укладенню довгострокових контрактів із зацікавленими компаніями.

Під час 18-го засідання Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Києву та долучення канадських інструкторів до навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.

За словами керівника управління преси, Україна отримає від партнерів озброєння, яке надзвичайно потрібне для того, аби ефективно вражати ворога як на лінії зіткнення, так і у тилу, знищувати його логістичні вузли.

Свіжі дописи

  • Новини

У Полтаві демонтували останню меморіальну дошку радянському педагогу Макаренку

У Полтаві прибрали останню меморіальну дошку, присвячену радянському педагогу та співробітнику НКВС Антону Макаренку. Про… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Трамп розкритикував заяву Зеленського щодо “далекого” закінчення війни

Президент США Дональд Трамп розкритикував президента України Володимира Зеленського за слова про те, що "що до кінця… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Гроссі пояснив, чому МАГАТЕ провело ротацію на Запорізьку АЕС через окуповані території

Ротація експертів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій АЕС через окуповані території України… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Із СЗЧ протягом трьох місяців до війська повернулося понад 21 тисяча бійців

За три місяці дії закону про добровільне повернення із СЗЧ до війська повернулися майже 21 100 військових. Термін добровільного… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Трамп відкритий до відновлення переговорів із Зеленським. Проте є умови

Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц заявив, що адміністрація Дональда Трампа хоче почути від… Читати більше

Monday March 3rd, 2025
  • Новини

Естонія заборонила в’їзд ще 55 громадянам Грузії: хто у списку

Естонія з 3 березня ввела заборону на в'їзд для 55 громадян Грузії за порушення прав… Читати більше

Monday March 3rd, 2025