fbpx
Сьогодні
Фото 20:30 21 Січ 2024

На Львівщині відкрили сучасний STEAM-центр для школярів: для чого це рішення

Фото: Фото: Львівська ОВА

У львівській області на базі Центру позашкільної освіти у Самборі запрацював інноваційний освітній STEAM-простір, який складається з двох приміщень загальною площею близько 93 квадратних метрів.

Про це повідомили у Львівській обласній військовій адміністрації, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Поява інтернету докорінно змінила суспільство. Сучасна економіка – це економіка інновацій, у якій важливі не лише "чисті" знання і факти, а розуміння способу їх застосування.

Нині ідеї STEM-підходу в навчанні підтримано багатьма освітніми системами в усьому світі. Так, відповідно до Концепції нової української школи, випускник школи має бути особистістю, патріотом та інноватором – людиною, яка здатна змінювати навколишній світ, розвивати економіку, конкурувати на ринку праці й навчатися впродовж життя

"Сучасний технологічний світ вимагає критичного та аналітичного мислення, проблемного підходу до розв'язання завдань. Робота молоді у STEM-центрі сприятиме розвитку їхніх практичних компетентностей у природничих й технічних дисциплінах, які вони зможуть застосовувати у майбутньому. Проведення позашкільних гуртків забезпечить рівний доступ до якісного навчання, втілення ідей та нетворкінг у комфортному середовищі", – прокоментував голова Tech StartUp School Назар Подольчак.

Зазначимо, що розвиток природничо-технічних наук є одним із пріоритетів розвитку освіти на Львівщині.

Яке рішення?

На базі Центру позашкільної освіти у Самборі Львівської області запустили інноваційний освітній STEAM-простір.

Фото: Фото: Львівська ОВА

Як це працює?

Інноваційний освітній простір, що складається з двох приміщень загальною площею близько 93 квадратних метрів, працює на базі Центру позашкільної освіти у Самборі.

Фото: Фото: Львівська ОВА

STEAM – напрям освіти, який охоплює:

  • природничі науки (Science),
  • технології (Technology),
  • інженерію (Engineering),
  • мистецтво (Art),
  • математику (Mathematics).

Таке поєднання креативності та технічних знань допоможе дитині реалізувати себе у сучасному світі.

У STEAM-центрі навчатимуться школярі Самбірської громади віком від 10 до 18 років.

Заклад зможе одночасно прийняти до 10 дітей на практичні заняття, та до 30 – на лекційні.

Фото: Фото: Львівська ОВА

Це вже другий STEAM-центр, створений на Львівщині за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

"Львівщина минулого року взяла курс на розвиток позашкілля, особливо наукового і технічного напрямку. Приємно здивувала підтримка наших партнерів – міжнародного фонду UNICEF. Команда цього фонду, з характерною для них ґрунтовністю, зробила STEAM-лабораторії у Самборі. Це другий такий центр після Стрия. Разом із представником фонду Євгеном Кузнєцовим та керівником проєкту Назаром Подольчаком ми мали можливість спільно оглянути готовність приміщень, обладнання. Переконані, що найближчим часом вони запрацюють у повну силу", – прокоментував директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

Фото: Фото: Львівська ОВА

Заклад оснащений:

  • сучасними комп'ютерами,
  • 3D принтерами,
  • наборами для робототехніки,
  • мультимедійною дошкою,
  • спікерфоном,
  • природничою лабораторією.

"STEAM-центр – це відкритий простір для навчання науки, техніки, інженерії та математики. Робота у центрах дає поштовх та можливості для дітей та молоді розширювати горизонти знань у різних сферах. Створення таких просторів має важливе значення для розвитку молоді у громадах, і поширювати такий досвід є важливим у сприянні розвитку творчості, освіти, кооперації", – коментує керівник Tech StartUp School Назар Подольчак.

Фото: Фото: Львівська ОВА

У Центрі вже проходять заняття на курсах 3D-моделювання та Minecraft, крім того, ментори проєкту від Lviv Open Lab проводять захоплюючі інтерактиви для школярів STEAM DAY.

До кінця січня школярі Самбора віком від 10 років мають можливість записатися на безкоштовні курси Minecraft. Для цього потрібно подати заявку через реєстраційну форму за посиланням.

Цей проєкт реалізувала ГО "Tech StartUp School" НУ "Львівська політехніка" за сприяння Дитячого фонду ООН та фінансової підтримки уряду Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.

Загальна вартість реалізації проєкту склала близько 1,7 млн гривень. Консультаційно-менторський супровід проєкту здійснює Lviv Open Lab.

Нагадаємо, на базі Стрийського будинку дитячої та юнацької творчості у Львівській області запрацював перший інноваційний навчальний STEM-центр.

Також Рубрика писала, що в Україні запустили платформу руху Bring Back Kids UA за повернення депортованих дітей.

Також ми розповідали, що у Києві запрацював перший мобільний клас безпеки.

Окрім того, у Міністерстві освіти і науки України визначили  набір фінансових компетентностей, які мають опанувати діти й молодь у віці від 5 до 18 років.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: