fbpx
Сьогодні
Фото 15:55 13 Січ 2024

Світлина з України "Під темними хмарами війни" здобула премію року ЮНІСЕФ

"Під темними хмарами війни". Фото: Патрик Ярач

За версією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) фото з України отримало відзнаку фотографії року.

Про це повідомили на сайті організації, пише Рубрика.

Польський фотограф і документаліст Патрик Ярач від початку повномасштабного вторгнення документував події війни.

На світлині зображені діти – п'ятирічна Аліна та її друзі – з Рівненщини, які граються надворі та катаються на велосипеді, коли позаду чорніє хмара диму.

Напередодні через масовану атаку дронами було зруйноване нафтосховище поблизу.

"Цьогорічне зображення-переможець польського фотографа Патрика Ярача символізує світло дитячої стійкості та радості, що проривається крізь темряву глобальних воєн, конфліктів і катастроф", – зазначили в ЮНІСЕФ.

У своїй фотографії митець розповів про життя та психологічні травми, завдані українським дітям від лютого 2022 року.

"Саме такі діти, як п'ятирічна Аліна та її друзі, дають нам надію та змушують дивитися з оптимізмом у майбутнє", – сказала меценатка ЮНІСЕФ Ельке Бюденбендер на церемонії нагородження в Берліні. "В оточенні поганих новин ми зобов'язані зробити усе можливе для дітей у всьому світі, щоб разом працювати над тим, щоб приносити добрі новини та перетворювати нестабільні ситуації на прийнятні. Щоб діти скрізь могли зростати в мирі та гідності".

Члени журі конкурсу Пітер-Матіас Геде і Клаус Хоннеф також наголосили, що ці фотографії не можуть лишити нікого байдужим, особливо коли ситуація у світі стала "складнішою і заплутанішою, ніж це було на початку конкурсу 24 роки тому".

Другу премію "Фотографії року 2023" отримав німецький фотограф Олівер Вайкен, що висвітлює тему дитячої праці.

На репортажній фотографії зображені хлопці в Афганістані, що змушені працювати на вугільних шахтах у горах Чинарак на півночі від Кабула. Після перемоги Талібану все більше сімей відправляють своїх дітей заробляти кошти.

"Навряд чи знайдеться в світі будь-яка інша країна, де б права дітей були настільки далекі від реалізації", – написали ЮНІСЕФ.

"У норах Чинараку". Фото: Олівер Вайкен

Третю премію отримала фотографка з Росії Наталія Сапрунова за репортаж про дітей корінного народу евенків.

Вона задокументувала трансформацію дитинства в Якутії, Сибіру.

"Діти з великого холодного лісу". Фото: Наталія Сапрунова

Виставка всіх робіт-переможців буде експонуватися в Haus der Bundespressekonferenz в Берліні до кінця січня 2024 року.

Потім роботи відриють для широкої публіки в Будинку Віллі Брандта з 2 лютого 2024 року.

Довідка про премію "Фото року" від ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ Німеччини протягом 24 років відзначає фотографії та репортажі професійних фотожурналістів, які документують життя дітей по всьому світу.

У 2022 році переможцем став фотограф з Аргентини Едуардо Сотерас за серію фотографій про дітей з ефіопського регіону Тіграй.

"Пошук притулку в книгах". Фото: Едуардо Соретас

Нагадаємо, що фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали перші світлини визволеного з російського полону бійця полку "Азов" Дмитра Козацького позивний якого "Орест".

Також повідомлялось, що світлина українського фотографа Сергія Мірошника перемогла у 10-му міжнародному фотоконкурсі пам'яток природи "Вікі любить Землю".

Як ми писали, одним із лауреатів премії World Press Photo 2023 року став український фотожурналіст Євген Малолєтка. Його відзначили за серію знімків з обложеного російськими окупантами Маріуполя.

Окрім того, Україна вдруге в історії представила свій павільйон на 28-й конференції ООН зі зміни клімату (COP28). У павільйоні показано масштаб екологічних збитків від війни, у тому числі від підриву росіянами Каховської ГЕС. Серед світлин — і роботи фотокореспондента "Рубрики" Миколи Тимченка, який одразу тоді поїхав на Херсонщину документувати наслідки катастроф

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: