Румунія, Туреччина та Болгарія запрошують приєднатися інші країни до розмінування Чорного моря: у чому рішення

До розмінування Чорного моря Болгарія, Румунія та Туреччина хочуть залучити інші країни Північноатлантичного Альянсу

Про це пише Рубрика, посилаючись на Центр транспортних стратегій.

У чому проблема?

Варто зазначити, що російська федерація використовує Чорне та Азовське моря у своїх військових цілях. Відмітимо, що Азовське море взагалі повністю знаходиться під контролем рф.

Та все ж домінування росії у Чорному морі вдалося зменшити після звільнення острова Зміїний.

Однак після виходу Москви з "зернової угоди" цивільне судноплавство знову опинилося під загрозою. Окрім повітряних ракетних атак, росія активно заміновувала акваторію Чорного моря, через що цивільні кораблі можуть наражатися на небезпеку підриву.

До речі, в кінці грудня саме це сталося з балкером під прапором Панами, що прямував під завантаження зерном до одного з дунайських портів. І це не поодинокий випадок.

Варто зазначити, зі слів речника ВМС ЗСУ Дмитра Плетенчука, глобальна операція з розмінування може тривати впродовж декількох років, адже навіть зараз вони стикаються зі зразками озброєння з Першої та Другої світових війн.

А розмінування торговельних шляхів триватиме три-пʼять місяців. Адже це дуже кропітка праця, яка потребує спеціальних тральників та обладнання, і Україні самій буде важко провести цю операцію.

Яке рішення?

Тому три держави Північноатлантичного Альянсу Туреччина, Румунія та Болгарія у січні підпишуть угоду про спільне розмінування їхніх акваторій Чорного моря.

У рамках "Потрійної ініціативи", започаткованої під керівництвом Туреччини проти мінної небезпеки в Чорному морі, було вже проведено 3-й раунд зустрічі Чорноморської цільової групи протимінних заходів за участю делегацій з Туреччини, Болгарії та Румунії.

Ця операція з розмінування не вважатиметься операцією НАТО, але стане першою великою спільною акцією чорноморських союзників після початку широкомасштабної війни Росії проти України.

Як це працює?

За словами глави болгарського оборонного відомства, над питанням відповідної угоди працюють з кінця літа 2023 року.

"Ми досягли згоди щодо концепції та самого тексту угоди – як врегулювати всі питання, і наступного тижня мій заступник буде в Стамбулі для підписання, і незабаром ця місія розпочнеться", – зазначив він у розмові з журналістами у Благоєвграді.

Також Тагарєв додав, що розв'язана росією війна проти України "призводить до ризиків для нашої території, для безпеки судноплавства".

"І щоб мінімізувати ці ризики, до розмінування також залучаються ВМС трьох країн, сподіваємось, успішно", – сказав глава Міноборони Болгарії.

Країни планують створити спільний флот, що займатиметься знешкодженням мін у частинах Чорного моря біля Туреччини, Румунії і Болгарії. Вибухонебезпечні боєприпаси потрапляють туди через російське повномасштабне вторгнення в Україну.

Зазначають, що ініціатива залишається відкритою для спільних дій і участі протимінних сил і засобів інших країн-членів НАТО розташованих за межами Чорноморського регіону.

Угода між трьома країнами має бути підписана цього тижня, а саме 11 січня, в Стамбулі. Місія розпочнеться незабаром після підписання угоди.

Таким чином, протимінна група створить безпечні умови для курсування цивільних кораблів в Чорному морі, мінімізувавши ризик підривів.

Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що Норвегія та Велика Британія для підтримки України створили морську коаліцію. Зазначають, що нове об'єднання постачатиме кораблі та інші транспортні засоби українським захисникам для ведення бойових дій на морі.

В зв'язку з цим, Велика Британія в межах нової морської коаліції мала передати Україні два мінні тральники. Однак Туреччина, посилаючись на конвенцію, згідно з якою протоки, які контролює вона, мають бути закритими для військових кораблів воюючих сторін, заявила, що не пропустить їх.

Свіжі дописи

  • Новини

Розвідка США попередила оборонні відомства про загрозу диверсій з боку росії

Американські розвідувальні служби та органи національної безпеки застерігають оборонні компанії Сполучених Штатів про спроби суб’єктів… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Керівник МЗС Чехії прибув до Києва

У п'ятницю, 22 листопада міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський приїхав в Україну. Це не… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Генштаб: ворог продовжує тиснути на Покровському напрямку

Протягом минулої доби, 21 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському напрямку. Загалом… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Трамп обрав на посаду генпрокурора свою колишню адвокатку в справі про імпічмент Пем Бонді

Новообраний президент Дональд Трамп у четвер,  21 листопада, висунув на посаду генерального прокурора Сполучених Штатів… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Війська рф атакували житловий район Сум: попередньо – двоє загиблих, 12 поранених

У ніч проти 22 листопада російські загарбники атакували ударними дронами Shahed житловий мікрорайон у Сумах.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.