fbpx
Сьогодні
13:48 27 Гру 2023

Розпочалися виплати в Україні за зруйноване внаслідок війни житло: як працює це рішення

English version here

Цього року, на жаль, для цього будинку навряд щось зміниться з допомогою держави

З 27 грудня кожен українець, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок "Дія" може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири: в Україні розпочалася виплата компенсацій громадянам, чиє житло зруйноване внаслідок війни.

Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков, пише Рубрика.

У чому проблема?

За оцінками KSE станом на кінець травня 2023 року, у ході бойових дій пошкоджено понад 8% житлового фонду України. У ході повномасштабної війни завдано прямих збитків на суму понад 54 млрд доларів.

Загалом постраждали 18,6 тисяч таких будинків:

  • 13,2 тисяч — пошкоджені,
  • 5,4 тисяч — повністю зруйновані.

Ще більше 7 млрд – збитки від знищених та пошкоджених приватних будинків.

Зауважимо, що в Україні на початку серпня стартував другий етап реалізації державної програми єВідновлення; власники знищеного житла можуть подати у застосунку "Дія" заяву на отримання компенсації для придбання нової квартири чи будинку.

Суми виплат так само визначають комісії на місцях. Заявка подається в застосунку "Дія".

"Людина отримує сертифікат, з яким може підбирати собі нове житло. Усі особливості роботи механізму буде додатково й детально комунікувати Міністерство інфраструктури та Міністерство цифрової трансформації. Важливо, що тепер ми охоплюємо допомогою всіх людей, чиє житло так чи інакше вразила війна", – додав прем'єр Шмигаль.

Найбільше заяв про пошкоджене майно надійшло з Харківської, Київської, Миколаївської, Херсонської та Донецької областей.

Яке рішення?

З 27 грудня в Україні розпочалася виплата компенсацій громадянам, чиє житло зруйноване внаслідок війни.

Тому кожен українець, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок "Дія" може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири:

Станом на сьогодні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень. Компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття.

Як це працює?

Що значить "забронювати кошти"?

За словами очільника міністерства, це необхідно, щоб система знала, що ви плануєте здійснити покупку житла.

Відтак, протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку "Дія" про те, що кошти заброньовані.

Після цього у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не  встигнете за цей час — потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії.

"До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об'єкт нерухомості, який був зруйнований. Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі", — повідомив міністр.

Для цього потрібні:

  • заява,
  • документ, що засвідчує право власності,
  • техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органів місцевого самоврядування.

Кубраков зауважив на тому, шо придбати можливо будь-яку квартиру чи будинок — первинку або вторинку, в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де знаходиться зруйнована нерухомість.

"Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифіката ви можете доплатити з власних коштів. Разом з тим, можливо об'єднати кілька сертифікатів для придбання одного об'єкту нерухомості.

Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифікату — різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з рф", — підкреслив міністр.

За словами Олександра Кубракова, вже в січні-лютому 2024-го року очікується можливість реалізації сертифікату на придбання будматеріалів та замовлення робіт — для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно, на власній земельній ділянці.

Також триває експериментальний проєкт по обстеження житла на тимчасово окупованих територіях. У першому кварталі очікуємо перших результатів, які стане можливо масштабувати на інші ТОТ.

"Просимо із розумінням поставитися до можливих технічних збоїв — система є унікальною, взаємодіє з кількома існуючими реєстрами та максимально спрощує бюрократичні процедури, однак для попередження зловживань повне спрощення, як у випадку з державною грошовою допомогою на ремонти, поки що ускладнено", — підкреслив Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що у рамках першого УКРАЇНСЬКОГО БУДІВЕЛЬНОГО КОНГРЕСУ в Києві була запущена робота стратегічної платформи з впровадження в Україні концепції створення Smart Sustainable City.

Окрім того, у Бучі відбулась презентація дашборду для моніторингу видатків на відбудову Київської області після повномасштабного вторгнення росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: