fbpx
Сьогодні
14:57 20 Гру 2023

УЦОЯО: через кілька років дев'ятикласники складатимуть ДПА з п'яти предметів

Фото: VIPDesignUSA/Depositphotos

У недалекому майбутньому учні 9 класів складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) з 5 предметів,  розробку матеріалів для них розпочнуть вже у 2025 році.

Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко в ефірі Ukrinform TV.

Як розповіла освітянка, до переліку предметів ДПА входитимуть:

  • математика,
  • українська мова,
  • історія України,
  • іноземна мова,
  • природничі дисципліни.

Окрім того, до тестових завдань планують додати усну частину.

"Принаймні з тих предметів, де це дуже важливо. До прикладу, історія України та громадянська освіта – це та галузь, де важливо говорити, висловлюватися, розлого відповідати на якесь запитання", – пояснила Вакуленко.

Проте матеріали для іспитів з кожного предмету будуть розроблятися по черзі.

"Ми хочемо за рік брати одну галузь, пілотувати її, робити висновки, і наступного року пропонувати вже для всіх учнів. Потім братимемо іншу галузь для пілотування. В такий спосіб до 2027 року ми б мали таке оцінювання для дев'ятикласників", – розповіла директорка УЦОЯО.

Також освітянка зазначила, що наступного року планується підготовка ДПА для учнів 4 класів. Почнуть з невеликої вибірки – 2 тисячі учнів.

"Тим закладам, які погодяться з нами працювати, ми запропонуємо оцінювання з математики та української мови.

Коли вони його проведуть, ми проаналізуємо, наскільки наші тести та запитання адекватні для вибірки, чи легко вчителям їх опрацьовувати в класі, як багато часу це займає. Ми хочемо мати не тільки тестову частину, але й усну", – зауважила директорка УЦОЯО.

Нагадаємо, Верховна Рада повернула історію України та іноземну мову до обов'язкових предметів державної підсумкової атестації.

Як писала Рубрика, завдяки наявності мобільних телефонів у школярів з'являються відео- чи аудіо записи мобінгу, булінгу та інших правопорушень і це дозволяє притягнути кривдників до відповідальності, тому заборона засобів зв'язку може призвести до неможливості фіксувати випадки порушення прав учнів.

Окрім того, в Україні також наявна проблема сексуальної освіти в Україні: близько третини вчителів вважають, що аборти мають заборонити, а орієнтація "лікується".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: