fbpx
Сьогодні
09:42 19 Гру 2023

Україна, щоб компенсувати дефіцит снарядів нарощує виробництво дронів-камікадзе

Фото: ALT

В Україні дефіцит артилерійських боєприпасів триватиме. І щоб компенсувати брак снарядів, Україна нарощує виробництво дронів-камікадзе.

Як повідомляє Рубрика, про це заявив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, повідомляє Рубрика з посиланням на BBC.

"Щодо боєприпасів до артилерії, то це питання буде виникати і далі. Тому в Україні ухвалили рішення вирішувати ці питання шляхом створення потужного виробництва БПЛА", – сказав Гаврилюк в інтерв'ю.

Крім того, нарощується власне виробництво боєприпасів.

"Практично всіх номенклатур колишнього СРСР", – каже заступник міністра оборони.

Проте більшість західних систем, які Україна отримала від партнерів, використовують інший калібр – найпоширенішим є 155 мм. Тож разом із західними компаніями Україна планує виробляти такі снаряди на своїй території.

"Ми не можемо говорити про виробництво великої кількості 155-мм снарядів", – зазначає генерал Гаврилюк.

Але наступного року він очікує, що українська оборонна промисловість виробить "їх достатньо, щоб покрити різницю між тим, що потрібно, і кількістю снарядів, які можуть дати партнери".

Допомога від ЄС та США

Країни Заходу самі стикнулися з великими труднощами, намагаючись досягли власних цілей з поставок Україні боєприпасів.

ЄС обіцяв надіслати мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. Але наразі лише "480 тисяч були доставлені або перебувають в конвеєрі", оголосила нещодавно голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

США з початку повномасштабного російського вторгнення надали Україні понад два мільйони 155-мм артилерійських снарядів. Але їхні власні запаси теж вичерпалися, тож минулого літа вони вирішили відправити Україні касетні боєприпаси.

Нещодавно Міністерство оборони Естонії опублікувало звіт "Військова стратегія для перемоги України та поразки Росії", у якому підрахували, що Києву потрібно щонайменше "200 тисяч снарядів на місяць, щоб утримувати локальну вогневу перевагу".

Якщо таку інтенсивність вогню підтримувати, європейські та американські запаси спустошаться протягом 2024 року, й постане потреба в "значних іноземних закупівлях боєприпасів".

Міністр оборони Естонії в тій же статті оцінює, що за останній рік виробництво в самій росії та "поновлення" запасів за рахунок таких країн, як Північна Корея, зросло втричі, досягнувши 3,5 мільйона снарядів на рік. А наступного року, ймовірно, досягне 4,5 мільйон.

Виробництво українських БпЛА

Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що український ринок з виробництва безпілотників активно розвивається; наразі в країні понад 100 компаній виготовляють дрони.

Нагадаємо, раніше голова СБУ повідомив, що в Україні виготовили унікальний морський надводний дрон "Морський малюк". Виробництво цих безпілотників розташоване в Україні, але заводи знаходяться під землею.

Нещодавно у Держспецзв'язку також повідомили, що замовили в "Укроборонпрому" сотні дронів вітчизняного виробництва. Вони будуть готові до кінця року.

Окрім того, зі слів міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.

А нещодавно в Україні почали виготовляти серійно вітчизняні ударні БпЛА літакового типу Cobra, які розробили інженери із Кривого Рогу: дальність їхнього польоту становить до 300 км.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: