fbpx
Сьогодні
21:41 07 Гру 2023

Президент анонсував необхідні на шляху до Євросоюзу ухвалення важливих законів

Фото: Офіс Президента

На цьому тижні Верховна рада України планує проголосувати за критично важливі закони, які конче необхідні для вступу країни до Європейського Союзу.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук президента Володимира Зеленського.

"Цього тижня очікуємо від Верховної ради України критично важливих голосувань – говорили сьогодні про деякі з них із прем'єр-міністром", зазначив Глава держави.

Український лідер наголосив, що це стосується:

  • і того, чого від України очікують у відносинах з кредиторами,
  • і того, що країна має зробити в рамках підготовки початку переговорів з ЄС.

"Наш пріоритет – повна реалізація всіх тих рішень, які потрібні, щоб Україна виконала все необхідне на європейському напрямку. Віримо, що і Євросоюз виконає свою обіцянку Україні", – додав Зеленський.

Окрім того, Зеленський провів довгу нараду з прем'єром Денисом Шмигалем, на якій обговорили енергетичну ситуацію в країні.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів схвалив законопроект щодо доброчесного лобіювання, який спрямований на реалізацію рекомендацій Європейської комісії щодо вступу України до ЄС.

Що відомо про вступ України до Євросоюзу

Нагадаємо, що 8 листопада Європейська комісія офіційно рекомендувала державам ЄС почати переговори щодо вступу до Євросоюзу України.

Тоді ж ЄК представила звіт щодо прогресу України у 2023 році з подальшими рекомендаціями. Серед них — необхідність виконати всі рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, а саме внести деякі зміни до законодавства про державну мову, ЗМІ та освіту.

Своєю чергою уряд Угорщини також погрожує заблокувати початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу, заявляючи про порушення прав угорців в Україні.

Крім того, глава угорського МЗС Петер Сійярто сказав, що вступ до Євросоюзу України, поки там триває війна, принесе війну у "спільноту, чого, очевидно, не хоче ніхто".

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу заявив, що Україна є головним пріоритетом і ЄС не втомиться від своїх зобов'язань щодо підтримки.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: