fbpx
Сьогодні
22:58 05 Лис 2023

У Міноборони розроблять "дорожню карту" щодо роботи з особовим складом: у чому рішення

На основі Концепції військової кадрової політики Міністерство оборони розробить "дорожню карту" щодо системи роботи з особовим складом ЗСУ.

Про це заявила заступниця міністра оборони Наталя Калмикова в ефірі телемарафону "Єдині новини", інформує Рубрика.

У чому проблема?

Нагадаємо, віце-прем'єр, міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував так звану смарт-мобілізацію для українців.

Інновація дозволить українцям, які самостійно вирішили мобілізуватися, онлайн обрати спеціалізацію, що враховує їх здібності та побажання. Також у програмі можна буде подивитися, в якому підрозділі проходитиме служба, які обов'язки треба буде виконувати на посаді, як відбуватиметься навчання.

Пілот смарт-мобілізації стартує в найближчі місяць-два. На першому етапі прийматимуть заявки на службу оператором дронів.

Також Рубрика повідомляла, що міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року, головним акцентом якої є задоволення потреб ЗСУ в людях.

Передбачається, що ЗСУ перейдуть на військову службу за контрактом, строкову військову службу замінять інтенсивною військовою підготовкою громадян призовного віку, а в Україні функціонуватиме дієва система рекрутингу ЗСУ професійним і вмотивованим особовим складом.

"Документ визначає стратегічне бачення розвитку військової кадрової політики у сфері оборони впродовж наступних п'яти років – як під час дії воєнного стану, так і у мирний час.

Головний акцент концепції — гарантоване задоволення потреб ЗСУ в людях під час повномасштабної війни, інтеграція в євроатлантичний безпековий простір, взаємосумісність ЗСУ зі збройними силами держав-членів НАТО", – зазначають і міністерстві.

Яке рішення?

Міністерство оборони на основі Концепції військової кадрової політики розробить "дорожню карту" щодо системи роботи з особовим складом Збройних сил України.

Як це працює?

"Концепція – це є рамковий документ, який визначає бачення того, як конкретно буде розвиватися система роботи з особовим складом. Вона, дійсно, написана на період до 2028 року з урахуванням того, що у нас буде за цей період і завершення війни, і демобілізація, і буде вже умовно мирний час. Але цей документ про те, що захист країни відбувається сьогодні і він відбуватиметься завтра. Ми говоримо про те, що сьогодні є вимога часу і в тому числі рекрутинг, про який говориться останні дні і тижні дуже багато. Це нові інструменти залучення людей до захисту Батьківщини", – сказала Калмикова.

Вона наголосила, що вишкіл, про який ідеться у Концепції, не замінить призов, він дасть змогу кожному українцю набути навичок для захисту – себе, своїх близьких і країни.

"Тобто це умова, з якою ми як нація живемо і маємо до нього йти. …Ми зараз розглядаємо декілька інструментів, які дозволять українцям ставати на військовий облік, дивитися, які є потреби саме з фахової сторони, дивитись, яким чином здібності, досвід і освіта людини найкращим чином допоможе реалізувати потенціал під час служби", – пояснила заступниця міністра.

За її словами, Концепція передбачає розробку "дорожньої карти", яка і опише, в які терміни і коли будуть здійснені перегляд політики кар'єрного зростання, психологічного, медичного та соціального супроводу військовослужбовця тощо.

Нагадаємо, міністр оборони України Рустем Умєров  заявив про намір запровадити електронний військовий квиток, запустити єдиний реєстр призовників та цифровізувати всі процеси діяльності військово-лікарських комісій (ВЛК).

Також Умєров підписав наказ про створення медичного департаменту Міноборони України. Серед іншого, це дозволить провести стандартизацію турнікетів та бойових аптечок українських воїнів.

Окрім того, міністр оборони підписав наказ про призначення досвідченого менеджера Арсена Жумаділова гендиректором Державного оператора тилу. Відтепер Міноборони купуватиме продукти для армії по-новому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: