fbpx
Сьогодні
13:39 03 Лис 2023

Рішення для перемоги: Міноборони на час війни спростило процедури, тепер зброя виробництва України потраплятиме на фронт швидше

Українська колісна самохідна гаубиця 2С22 "Богдана". Фото: Армія Inform

Міністерство оборони з 1 листопада цього року суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї до ЗСУ. На період воєнного стану спрощується процес випробувань озброєння, а також скорочується виробничий цикл.

Про це повідомили в Міністерстві оборони, пише Рубрика.

У чому проблема?

Нагадаємо, у колонці для "The Economist" головнокомандуач ЗСУ констатував, що війна Росії з Україною переходить на етап "позиційної" боротьби зі статичними та виснажливими боями, для перемогти в якій потрібні високі технології.

Валерій Залужний назвав 5 пріоритетів: повітряну міць, засоби радіоелектронної боротьби, контрбатарейну боротьбу, мінно-вибухові технології й нарощування мобілізаційних резервів.

За його словами, для України залишаються важливими базові види озброєнь, такі як ракети й снаряди, ЗСУ також потребують ключових військових можливостей і технологій, щоб вийти з такої війни. 

Також він зауважив, що Україна повинна не тільки розраховувати на допомогу союзників, але нарощувати обсяги свого виробництва зброї.

Яке рішення?

Міністерство оборони суттєво скоротило терміни постачання техніки та зброї до ЗСУ.

На період воєнного стану спрощується процес випробувань озброєння, а також скорочується виробничий цикл.

Це має "істотно розв'язати руки" виробникам.

Як це працює?

Відтепер саме виробник визначає, за якими технічними параметрами він здаватиме замовнику продукцію, а військові погоджують перелік параметрів.

Раніше військові прописували в технічних умовах значний перелік цих параметрів.

Окрім того, у Міноборони:

  • скасували "надмірні" випробування зброї, які не пов'язані з підтвердженням її боєздатності;
  • скоротили кількість перевірок на різних етапах виробництва, залишивши лише найдоцільніші;
  • спростили механізми постачання зброї та техніки у війська.

У міністерстві зазначають, що ці зміни дозволять військам отримувати нові зразки озброєння швидше.

Наприклад: раніше, щоб забезпечити гарантійний термін зберігання (для зброї це 10 років), новому зразку ОВТ треба було пройти прискорені кліматичні випробування протягом шести місяців, а іноді й року, щоб визначити, чи буде він працездатним протягом 10 років.

Ця вимога зараз скасовується.

У Міноборони пояснюють, що у багатьох випадках виробник чітко розуміє, що немає жодної необхідності зберігати цей зразок протягом 10 років, бо він одразу з конвеєра йде на фронт. Отже, ці показники терміну зберігання ніяк не впливають на якість застосування зразка.

Відтепер Збройні сили та Міноборони наполягатимуть на підтвердженні лише трьох чинників:

  • ефективності зразка техніки,
  • його безпечності для особового складу,
  • надійності в експлуатації.

Виробник бере на себе цілковиту відповідальність за якість виготовленої зброї, обсяг необхідних випробувань та всі ризики, пов'язані з постачанням цієї зброї до ЗСУ.

Нагадаємо, Міністерство оборони України вперше затвердило для українських військових одразу кілька нових зразків БПЛА за спрощеною процедурою.

Також повідомлялось, що Кабмін змінив допуск до експлуатації засобів радіоелектронної боротьби, який відтепер відбуватиметься на підставі акту спільних відомчих випробувань або за результатами вивчення заявлених тактико-технічних характеристик: це пришвидшить потраплятимуть РЕБ до військових.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: